Ünlü Şarkıcı Teoman, Baba Olduktan Sonra Müziğe Dönme Kararı Aldığını Açıkldı!

Aleyna

Haberler

24 Temmuz 2023

Ünlü Şarkıcı Teoman, Baba Olduktan Sonra Müziğe Dönme Kararı Aldığını Açıkldı!

Bir dönemin efsane isimlerinden Teoman ve Selami Şahin geçtiğimiz gün Hürriyet’e konuştu. Onları yıllar sonra bir saygı niteliği taşıyan ‘Selami Şahin Şarkıları 1’ albümü ve projesi bir araya getirdi. Müzik dünyasından birçok başarılı ismin yer aldığı albümde Teoman, Şahin’in ‘Dostlarım’ şarkısını seslendiriyor. Bu şarkıdan sonra ise Selami Şahin ve Teoman birlikte, Hakan Gence’ye röportaj verdi. Teoman, özellikle kızı Zeyno dünyaya geldikten sonra çok değiştiğini ve bir dönem müziği bıraksa da kızı için müziğe döndüğünü ve Eylül’de yeni şarkısının geleceğini açıkladı.

Hakan Gence, “Babalık hayatlarınızı nasıl değiştirdi? Kaç çocuk vardı?” diye soruyor, Teoman ise; “Bir. Adı Zeyno, 9 yaşında. Bugün jimnastiğe ve yüzmeye gitti. Röportajdan çıkıp yanına gideceğim. Evlat başka bir şey. Evet, insanın hayatına bayağı anlam getiriyor, insan kendine daha çok dikkat ediyor. Geleceği düşünüyor. Çocuk olunca evham da geliyor. Mesela Zeyno’nun küçücük bir kedisi var, kayboluyor bazen, ben ondan daha çok üzülüyorum bulana kadar.” şeklinde yanıt veriyor.

Teoman Müziğe Nasıl Döndüğünü Anlatıyor!

“Baba olmanın müziğe etkisi nasıl oldu?” sorusuna ise “Aslında müzikten sıkılmıştım. ‘Müziği bıraktım’ dedim, 45’e merdiven dayamıştım. ‘Hayat bitti galiba, yapacağımı yaptım’ diye düşünüyordum. Ama zorunluluklar bana yaradı. ‘Kızıma bir gelecek sunmam lazım’ dedim, bu bende bir dönüm noktası oldu.” şeklinde yanıt verdi.

“Teoman seninle ilgili bir ara sürekli ‘müziği bıraktı/geri döndü’ haberleri çıkıyordu” sorusuna Teoman şu şekilde yanıt verdi; “Bir kere bıraktım ve başladım.Müzik sektörü beklediğim hızda büyümüyordu. Ben çok özveri gösteriyordum, fakat 2011 gibi sektör neredeyse çökme noktasındaydı. Ben de ‘Yapacağımı yaptım, yapmak istediğim bir şey de kalmadı, en iyisi serserilik yapayım, sadece serseri olayım’ diye düşünmüştüm.”

Teoman müziğe dönme kararını şu sözlerle anlatıyor; “Çocuğumun olması ve ona ekonomik anlamda bir şeyler hazırlama düşüncesiyle oldu. ‘Bir kişi değilim, bir müessesenin başındayım, benim varlığımla bir sürü kişi geçiniyor’ dedim. Eskiden canım ne isterse yapardım, şimdi daha sorumluluk sahibiyim. Hayat o kadar kısa değilmiş. Gençliğimizde 40’tan sonra bir şey olmaz diye düşünüyorduk, öyle değil. Annem 91 yaşında. Tabii bunlar bir anda olmadı, uzun zaman aldı.”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz