2015 Yılının En İyi 5 Türk Dizisi

20 Aralık 2015
2015 Yılının En İyi 5 Türk Dizisi

1. Beş Kardeş


Beş kardeşten ibaret olan bu sıcak aile, eski bir mahallede dedelerinden kalma ahşap bir konakta yaşayan kardeşlerden oluşuyor. Kardeşlerin en büyüklerinden olan Sait, depremde anne ve babalarını kaybeden kardeşlerin babası gibi olmuştur. Bütün kardeşlerini tüm zorluklara rağmen bir arada tutmayı başaran Sait, kardeşleri tarafından kahraman gibi görülmektedir.

2. Kiralık Aşk

blank

Kendi halinde sakin bir hayatı olan ve garsonluk yaparak geçimini sağlayan Defne, 6 aylık bir aşk oyununu kabul etmek zorunda kalır. Oyunun kurallarına göre, ülkenin en başarılı iş adamlarından birisini kendisine aşık etmek zorundadır. Fakat bu iş tahmin ettiği kadar kolay olmayacaktır. Defne, kendisini aniden büyük ve tehlikeli bir aşk üçgeninin içerisinde bulacaktır.

3. Mutlu Ol Yeter

blank

Mutlu Ol Yeter dizisi, eski yıllarda görmeye alışkın olduğumuz ve özlediğimiz sıcak mahalle ortamını bizlere getiriyor. Babasının köfteci dükkanını işleten Can, mahallede arkadaşı olan Zeynep’e büyük bir aşk beslemektedir. Ancak Can, uzun süredir Zeynep’e duygularını açamamıştır. Can’ın kaybettiği zaman ise düşmanı olan Güneş’in Zeynep’e daha fazla yaklaşmasına yol açmaktadır.

4. Güneşin Kızları

blank

Edebiyat öğretmeninin hayata karşı olan mücadelesini anlatan dizi, dram ve komediyi bir arada harmanlayarak izleyenlere sunuyor. Emre Kınay’ın da başrollerinde yer aldığı dizinin senaristliğini ise Deniz Dargı üstleniyor.

5. Racon

blank

Babası öldükten sonra adaleti sağlayabilmek için kolları sıvayan Kenan, düşmanlarına karşı büyük bir savaş açar ve kanun dışı işler yaparak büyük bir mafya babası olur. Yağmur adlı kızının bu duruma karşı çıkmasına aldırış etmeyen Kenan, yer altı dünyasında yer alabilmek için elinden geleni yapmaya başlar. ATV ekranlarında yayınlanan dizi 2015 yılının en iyi yapımları arasında gösteriliyor.

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz