29 Kanal RTÜK Tarafından Kapatıldı

admin

Haberler

29 Ağustos 2016

29 Kanal RTÜK Tarafından Kapatıldı

Vatandaşlar tarafından sürekli olarak şikayet edilen, izleyenlerine para ödülü verme vaadiyle dolandırıcılık yapan ve bitkisel ürün satışı yapmakta olan 5 ayrı kanal RTÜK tarafından ceza aldı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), lisans almadan izinsiz yayın yapan toplamda 29 kanalı kapattı.

Üst kurul, 17 Ağustos ile 24 Ağustos tarihleri arasında yapılan toplantılarda lisans almadan izinsiz korsan yayın yapan ve ilaç olarak tanıtılan ancak sağlık açısından zararlı ürünlerin satışını yapan kanalları da mercek altına aldı.

Cinsel içerikli ürün satışları, bahis siteleri ve canlı sohbet hatlarının reklamlarını yapan kanalların da vatandaşları ilginç bir şekilde dolandırdıkları ortaya çıktı.

Hangi Kanallar Kapatıldı?

Kapatılan kanallar arasında Raki TV, Awaza Kurdi, Tosun TV, Cinemax, Atlas TV, Süper Halay, Tarz Moda TV ve The West gibi kanallar yer alıyor.

Terör propagandası yapan kanallar ile görüşen üst kurul, Van TV adlı kanala 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkındaki Kanun çerçevesinde kapatma cezası uyguladı.

Para ödülü verdiği iddialı edilen ve dolandırıcılık yapan Farklı TV, Derya TV ve HTV ile Karadeniz Türk kanalları için de müeyyideler uygulandı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz