Abdülhamit Han’ın Dizisi Geliyor

admin

TRT 1

29 Eylül 2016

Abdülhamit Han’ın Dizisi Geliyor

Son günlerde gündemde olan Sultan Abdülhamit’in hayatını anlatacak olan dizinin Ocak ayından itibaren izleyenleri ile buluşacağı ortaya çıktı. Senaryosunun yazım aşamasında olduğu öğrenilen dizinin oyuncu kadrosu hakkında ise pek bir bilgi bulunmuyor.

TRT 1 tarafından yönetilen ve devam edilen projede Kız Kulesi’nde gerçekleştirilen toplantıda dizi basın mensuplarına tanıtıldı. Diriliş Ertuğrul, Sevda Kuşun Kanadında, Seksenler ve Baba Candır gibi dizilerin de TRT 1 ekranlarında yeni sezonda devam edeceği belirtildi.

Ocak Ayında Ekranlarda Olacak

Yeni programları ile de renkli bir sezon geçirecek olan TRT ekranlarında yayınlanacak olan Sultan Abdülhamit’in hayatını anlatacak olan dizi hakkında TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, dizinin Ocak ayından itibaren yayınlanacağı belirtti.

Bilim kurgu dizisi üzerinde çalıştıklarını belirten Eren, hikaye açısından aralarından 1 tanesini seçerek İstanbul’da dönen çalışmalar için kalıcı bir plato hazırlamak istediklerini söyledi. Ayrıca yurtdışındaki stüdyolar ile ortak bir plato kurma planı da mevcut. Yabancı ve yerli işlerin çekileceği platoda 300 dönüm araziye ihtiyaçları olduğu bilgisi de verildi.

 

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz