Aile Dizisinde Rol Alan Güzel Oyuncu Canan Ergüder, Baskı Gördüğünü İtiraf Etti!

Aleyna

Haberler

27 Nisan 2023

Aile Dizisinde Rol Alan Güzel Oyuncu Canan Ergüder, Baskı Gördüğünü İtiraf Etti!

Şimdilerde Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya’nın başrolde olduğu Aile dizisinde rol alan Canan Ergüder, geçtiğimiz günlerde Hürriyet’ten Hakan Gence’ye röportaj verdi. Aile dizisinin yanı sıra yeni müzikali için provalar arasında koşuşturan Canan Ergüder, bir dönem baskı altında olduğunu ve Amerika’ya giderek kendi sınırlarını belirlediğini açıkladı.

Canan Ergüder Kendisi Hakkında Merak Edilenleri Yanıtladı

Hakan Gence’nin Canan Ergüder’e yönelttiği sorulardan biri; “Annesiyle sorunlu ilişkisi olan bir kadını canlandırıyorsun. Senin annen ve ailenle ilişkin nasıldı?” oluyor. Canan Ergüder ise ailesinin her daim yanında olduğunu ancak bir dönem ailesiyle çatışma halinde olduğunu itiraf ediyor; “Benim için aile çok önemli. En zor anlarımda arkamda ailemi hissettim hep. Annemden, babamdan, ablamdan çok destek gördüm ama her ailede olduğu gibi benim de çatışmalı dönemlerim oldu. Sanırım benim çatışmalarım hep sınır aşımı sorunuyla ilgili oldu. Kendi alanımı belirlemek, kendi kimliğimi ortaya koyabilmek için savaş verdim. Bunu da uzaklaşarak yapabildim. Amerika’da yalnız yaşamış olmasaydım belki de daha zor olabilirdi bu kimliği ortaya koymak.”

Ünlü gazeteci, Canan Ergüder’in canlandırdığı karakter hakkında;”Baskıcı ebeveyn görüyoruz pek çok dizide. Sence baskı kurmak bir şeylerin çözümü olabilir mi?” sorusunu yöneltiyor. Güzel oyuncu ise; “Sanırım baskı kurmak baskıyı kuran taraf için anlık çözüm getirse de ezilen taraf mutlaka bir yerden patlak verecektir. Enerjinin ivmesi bu yönde zaten. Baskı verildiğinde karşılayan taraf ya geri itecektir, ya gelen baskının gücünün başka bir yöne akmasını sağlayacaktır ya da kendi içinde şişip genleşecektir. Baskı kesinlikle bir çözüm değil. Bunu kendime her gün bir anne olarak hatırlatmaya çalışıyorum.” yanıtını veriyor.

Güzel Oyuncu Canan Ergüder’den “Baskı” İtirafı!

Tüm bu konuşmanın ardından, Canan Ergüder’e; “Sen hayatında hiç baskıya maruz kaldın mı?” sorusu yöneltiliyor. Canan Ergüder ise hayatının bir döneminde baskı gördüğünü kabul ediyor; “Evet, gerek eğitim sistemi olsun gerek bu sistemin içindeki baskıyı kendi disipliniyle evde karşılayan aile yapım olsun baskısız bir çocukluk geçirdiğimi söyleyemem. Kendimi bu baskı dışında tanımaya ancak Amerika’ya üniversiteye gittikten sonra başlayabildim.”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz