Arka Sokaklar’ın Rıza Baba’sı Zafer Ergin, Gençlik Sırrını Açıkladı!

Aleyna

Haberler

4 Ağustos 2023

Arka Sokaklar’ın Rıza Baba’sı Zafer Ergin, Gençlik Sırrını Açıkladı!

Ünlü oyuncu Zafer Ergin’in “Arka Sokaklar” dizisinde canlandırdığı Rıza Başkomiser karakteriyle ekranlarda izleyicilerin karşısına çıkmasına rağmen, gerçek yaşının görünümünden çok daha genç göstermesi dikkat çekiyor. 81 yaşında olmasına rağmen 50’li yaşlarında gibi görünmesinin sırrını açıklayan Zafer Ergin, sağlıklı yaşam tarzıyla ve genlerinin etkisiyle bu görünüme sahip olduğunu belirtti. Beslenme alışkanlıklarına özen gösteren Zafer Ergin, günlük olarak iki öğün beslendiğini ve düzenli bir yaşam sürdüğünü dile getirdi. Sağlığına ve cildine önem veren oyuncu, vücuduna iyi bakmanın kendisi için önemli olduğunu vurguladı. Son üç yıldır yürüyüş ve yüzme gibi düzenli egzersizlerle de sağlığını destekleyen Zafer Ergin, aktif bir yaşam tarzının yaşlanma sürecini olumlu etkilediğini ifade etti.

Gençlik Sırrını Açıkladı!

10Haber sitesinde Müge Dağıstanlı’ya konuşan usta oyuncu, genç kalma sırrını şu sözlerle anlattı: “Kendimi bildim bileli hep düzenli ve disiplinli yaşadım. Sallapati bir hayatı hiç sevmem. Çalışmayı, hem de tempolu çalışmayı hiç bırakmadım. Bu da beni her zaman zinde tuttu. ‘Arka Sokaklar’ı 17 yıldır çekiyoruz. Set haftanın dört ya da altı günüydü. Hiç şikayet etmedim. Ayda iki kez de Almanya’nın Köln şehrine gidip bir akademide oyunculuk dersi veriyorum. Gençlere tavsiyem; çalışmayı ve yüksek tempoyu hiç bırakmasınlar.”

Zafer Ergin, günlük yemek rutinini de açıkladı: “Sağlıklı her şeyi yerim, ama ölçüsünde. Kahvaltım, kepekli ekmek, 2 yumurta, beyaz peynir, bal, tereyağı, zeytin, domates ve şekersiz çaydır. İki öğün besleniyorum. Erken bir akşam yemeğiyle günü tamamlarım. Az sebze ve protein yerim. Fazla yemek yemeyi sevmem. Şu an istediğim kilodayım. Ama korumaya özen gösteriyorum. Disiplinliyim. Balık yağını düzenli kullanıyorum. Rutin sağlık kontrolümden sonra doktorun önerdiği vitaminleri (A, C ve D) belirli aralıklarla alırım.”

Usta oyuncu spor da yaptığını belirtti: “Yıllarca boks, halter yaptım ve basketbol oynadım. 3 yıldır yürüyor ve yüzüyorum. Ama vücuduma, cildime iyi bakarım. Tiyatroda yıllarca ağır makyajlar yaptık. Cildimi temizleyip nemlendirmeyi hiç ihmal etmem. Uykuma da özen gösteririm.” Zafer Ergin’in teyzesi Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ, geçen ay 109 yaşına girdi. Zafer Ergin, “Teyzem ünlü Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ, geçen ay 109 yaşına girdi. Genlerim iyidir. Ailemizde herkes uzun yaşar, genç görünürler” dedi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz