Karaciğer Nakli Olmadan Sağlığına Kavuşan Ufuk Özkan, 20 Gün Sonra Yeni Filmine Başlayacağını Açıkladı!

Aleyna

Haberler

7 Ağustos 2023

Karaciğer Nakli Olmadan Sağlığına Kavuşan Ufuk Özkan, 20 Gün Sonra Yeni Filmine Başlayacağını Açıkladı!

Türkiye’nin sevilen komedi oyuncularından biri olan 48 yaşındaki Ufuk Özkan, uzun süredir karaciğer sağlığıyla ilgili sorunlar yaşamaktaydı. Geçtiğimiz yıl eşinden ayrılan oyuncunun sağlık sorunları zamanla ağırlaştı ve karaciğer yetmezliği teşhisi kondu. Durumu ciddi olan ünlü oyuncu, bir organ nakli gerekliliğiyle karşı karşıya kaldı. Özkan, geçtiğimiz dönemde organ nakli için başvuru yapmış ve tedavi amacıyla hastaneye yatmıştı. Ancak hastanede tedavi gören Ufuk Özkan, iyileşmesinin ardından nakil olmadan taburcu edildi. Sosyal medya üzerinden sağlık durumunu ve yaşadığı deneyimleri paylaşan Ufuk Özkan, takipçilerini bilgilendirmeye devam ediyor.

Sabah’ın haberine göre; Özkan’ın sorulara verdiği yanıtlardan bazıları şöyle: “Kendimi iyi hissediyorum, evde dinleniyorum, İlaçlarıma devam ediyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum. Hastaneye ilk girdiğimde nakile ihtiyaç olup olmadığının araştırması yapıldı. Kendimi yorgun hissediyordum. 18 gün hastanede kaldım, ilk 2 hafta yoğun geçti, tetkikler, tahliller, ultrasona kaç kere girdiğimi hatırlamıyorum. 3 küçük operasyon geçirdim, özel bir diyet uygulandı bana. Değerlerim sabitlenince organ nakline gerek kalmadığını ve tedavime ilaçlarla devam edeceğimi öğrendim. Daha pozitif düşünmeye başladım. Sevenlerimin mesajları ve duaları da hep yanımdaydı. Herkese teşekkür ederim.

Şunu da söyleyeyim; Türkiye’de organ nakli bekleyen çok insan var. Allah hepsinin yardımcısı olsun. Toplumumuzda organ bağışına yönelik bakış açısının değişmesi gerekiyor. Çünkü organlarını bağışlayan insanların sayısı çok düşük. Organ nakli bekleyen bu kadar çok insan varken, bence organ bağışı sayısı çok yetersiz. Ben 15 yıl önce organlarımı bağışlamıştım. Toprağın altında organlarım çürüyeceğine insanlara umut olsun istedim. Bu konuda el birliğiyle toplumsal farkındalığı arttırmamız gerekiyor. Sağlığımız, tadımız tuzumuz.

15-20 gün içinde tekrar çalışmaya başlayacağım. ‘Bahtsız Bahtiyar’ isimli çok güzel bir film projesinde yer alacağım. Yönetmenliğini İhsan Taş’ın yaptığı projede ‘Bahtiyar’ rolünü canlandıracağım. Sağlık bu hayattaki en büyük servet. Sağlığıma kavuşup, yeniden işime dört elle sarılacağım için de çok mutluyum.”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz