Armağan Çağlayan Sadakatsiz’e Ceza Veren RTÜK’e “Ahlak bekçisi” ve “Sansürcü” Dedi! Esra Erol’a da Taş Atmayı İhmal Etmedi!

Aleyna

Haberler

7 Kasım 2020

Armağan Çağlayan Sadakatsiz’e Ceza Veren RTÜK’e “Ahlak bekçisi” ve “Sansürcü” Dedi! Esra Erol’a da Taş Atmayı İhmal Etmedi!

Ünlü TV prodüktörü Armağan Çağlayan, RTÜK’ün Sadakatsiz dizisi hakkında verdiği karara ateş püskürdü. “Kurmaca öykü için ceza kesiyorsunuz” diyen Çağlayan, Esra Erol’a da taş attı.

Armağan Çağlayan

Ünlü TV prodüktörü -şimdilerin de YouTuberı- Armağan Çağlayan, sosyal medyada yaptığı dobra çıkışlarla biliniyor. Çağlayan’ın sert sözlerinin hedefi bu kez Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK). Çağlayan, arada Esra Erol’a da taş atmayı ihmal etmedi!

“Ahlak bekçileri, sansürcüler!”

Esra Erol ve Armağan Çağlayan

Armağan Çağlayan, RTÜK’ün kurmaca bir dizi olan Sadakatsiz’e verdiği cezalara çok sert tepki gösterdi. Çağlayan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bari her kanala eşit davranın. ‘Kurmaca’ öykü için ceza kesiyorsunuz, Esra Erol’da ‘gerçekleri’ var” diyerek RTÜK’ün görevini kötüye kullandığını ima etti.

RTÜK’ün Son Kararı Neydi?

RTÜK, dün pek çok dizi ve televizyon programı için verdiği para cezalarıyla gündeme oturdu. Sadakatsiz dizisine “evlilik dışı ilişkileri normal gösterme, çocuk ve gençleri olumsuz etkileyebilecek rol modeller oluşturma” gerekçesiyle ceza veren RTÜK, geçen ay hedef gösterdiği Ramo dizisini de pas geçmedi! Ramo’ya “şiddet ve işkence görüntüleri” nedeniyle para cezası verildi.

Ramo

Yayından kaldırılan Öğretmen dizisi ise giderayak “mesleğin itibarını zedeleme” gerekçesiyle ceza aldı!

Öğretmen

“Söz konusu kadın olunca”

Sadakatsiz

Ancak en tartışılan karar şüphesiz Sadakatsiz dizisiyle ilgiliydi. Eşi tarafından aldatılan bir kadının intikamı üzerine kurulan dizide Cansu Dere’nin oynadığı Asya’nın intikam için eşini aldatma sahneleri olay yarattı. RTÜK’ün cezasının bu sahnelerin üzerine gelmesi “Erkek haftalardır aldatıyor ses yok, söz konusu kadın olunca hemen ceza kesildi” yorumlarına neden oldu.


Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz