Atiye Dizisinin Başrolü Beren Saat’ten Anlamlı 8 Mart Mesajı: Kadınlar Beraber Çıkacak Aydınlığa

Aleyna

Haberler

8 Mart 2021

Atiye Dizisinin Başrolü Beren Saat’ten Anlamlı 8 Mart Mesajı: Kadınlar Beraber Çıkacak Aydınlığa

Toplumsal anlamda birçok konuya duyarlılığı ile bilinen ünlü sanatçı Beren Saat bugün de sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaştı. Sanatçının paylaştığı fotoğraf da, paylaşım için yaptığı yorum da oldukça anlamlı. İşte Beren Saat’in günün anlamına uygun paylaşımı.

Atiye Setinden Kareler

Atiye dizisinin başrol oyuncusu olan Beren Saat’in toplumsal konulara duyarlılığı hepimizin malumu. Son dönemlerde yine kadına yönelik şiddet suçuna dair yaptığı paylaşımlarla konuya dikkat çeken Beren Saat bugün de Atiye dizisinin kadın ekibi ile birlikte olduğu fotoğrafları paylaştı. Instagram hesabından yukarıdaki paylaşımı yapan ünlü sanatçı “Kadınlar birlikte çıkacak aydınlığa” dedi.

Atiye’ den Ekiple Verilen Anlamlı Mesaj

Beren Saat bugün takipçilerine “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz kutlu olsun” mesajı verdi. Başarılı sanatçı kutlama mesajını Atiye dizisinin kadın set emekçileri ile birlikte olduğu fotoğraflarla paylaştı. Fotoğraflar için “Atiye’ nin yaratıcı ve üretken kadınlarından gülümseyen bir 8 Mart albümü” diyen Beren Saat kadınların birlikte, sabırla, kararlılıkla, ezmeden, çelmeden aydınlığa çıkacağına da vurgu yaptı.

Çağ Dışı Zihniyetle Mücadele Etmeliyiz

blank

Beren Saat güçlü kadın figürleri hayatın her alanından dışlamaya niyet etmiş çağ dışı zihniyetle mücadele etmeyi unutmamalıyız dedi. Paylaşımında ayrıca esas meselenin cinsiyet eşitsizliğini gelecek kuşaklara aktarmaya çalışanların araç olarak yine kadınları kullandığının da altını çizdi.

Kadın Cinayetleri Politiktir!

Beren Saat dünkü kadına yönelik vahşete karşı da sessiz kalmamıştı. Samsun’da kızının gözleri önünde İbrahim Zarap adlı şahsın öldüresiye şiddetine maruz kalan genç kadın için tepki veren Beren Saat “kadın cinayetleri politiktir” demişti. Başarılı sanatçı kadına karşı şiddet olaylarına refleksleri ve kadın hakları konusundaki duyarlılığı nedeniyle de birçok takipçisi tarafından beğenilen sanatçılar arasında.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz