Balıkesir’de Konseri İptal Edilen Hande Yener’den Açıklama Geldi: “Yasaklanacak…”

Aleyna

Haberler

10 Temmuz 2023

Balıkesir’de Konseri İptal Edilen Hande Yener’den Açıklama Geldi: “Yasaklanacak…”

Türkiye’nin en çok konuşulan ünlülerinden olan Hande Yener, bir dönem sessizliğe bürünmüş olsa da pandemi sonrasında sahnelere bomba gibi döndü! Geçtiğimiz yıllarda kanserle savaşan güzel şarkıcı artık sahne alarak hayranlarıyla buluşmaya devam ediyor. Ancak Hande Yener’in Balıkesir konserinin son anda iptal olması herkesi şaşırtmıştı. İddiaya göre Hande Yener’in LGBT+ destekçisi olmasından rahatsız olan bir grup, Balıkesir Belediyesi’ni sıkıştırarak konserin iptal olmasına neden olmuş. Ortaya çıkan ses kaydının ardından Hande Yener’den de yanıt gecikmedi.

O Ses Kaydı Ortaya Çıktı!

“Müdafaa- i İslam Hareketi” isimli bir oluşumun üyelerinden olduğu öğrenilen bir kişi, sosyal medya hesabı üzerinden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin çağrı merkezi ile yapmış olduğu görüşmenin ses kaydını paylaştı. Konuşmada kişinin, Hande Yener ile ilgili şu cümleleri kurduğu duyuldu: “Hande Yener konseri var ama kendisi ‘Ahlaksız’ yazan bir pankart ile eşcinsellerin Onur Yürüyüşü’nde en önde yürüyor. Böyle birini davet etmişsiniz. Devlet olarak eşcinselliğe karşı bir pozisyon belirlendi. Cumhurbaşkanımız da bunun ile ilgili açıklamalar yaptı. AK Partili bir belediyenin böyle bir faaliyete öncülük etmesi, eşcinselliğe açıktan destek veren bir sanatçının çağırılması, bizleri üzüyor. Bu sebep ile konserin iptal edilmesini istiyoruz.”

Hande Yener’den Yanıt Gecikmedi

blank

Hande Yener, konserinin iptal edilmesinin ardından sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yayınladı. güzel şarkıcı, o açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bu akşam gerçekleşecek olan Balıkesir konserimiz bazı gelen tepkiler üzerine Balıkesir Belediyesi tarafından maalesef iptal edilmiştir. Her türlü görüşe saygı duyuyorum ancak bazen birbirimizin sesi olmamız gerekir. Ben yasaklanacak bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Enerjim ve tüm sevgim ile sahnede olmaya, karşılıklı şifalanmaya devam edeceğim. Bu değişmez. Başka bir zaman görüşmek dileği ile Balıkesir.”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz