Beren Saat’in “Küllerinden Doğma” Paylaşımı! Beyrut’u Unutmadı

Aleyna

Haberler

30 Ekim 2020

Beren Saat’in “Küllerinden Doğma” Paylaşımı! Beyrut’u Unutmadı

Star oyuncu Beren Saat, Instagram’da “küllerinden doğma” mesajı veren bir paylaşım yaptı. Geçen yaz Lübnan’da yaşanan patlamayı unutmayan Saat, kalbe dokunan bir paylaşımla Beyrut’u andı.

Beren Saat

Star oyuncu Beren Saat, toplumsal duyarlılığı ve sosyal sorumluluk projelerinde yer alması ile bilinen bir isim. Toplumsal meselelerle ilgili paylaşımlarının ardından bazı kesimlerin Beren Saat’i “vatan haini” ilan ettiği bile olmuştu! Ancak ünlü oyuncu bu paylaşımlarından vazgeçmedi. Beren Saat bu kez Beyrut’u andı, hem de eşsiz bir şekilde!

Küllerden Bir Heykel Doğdu!

Lübnan’a pek çok kez giden ve orada ödüller alan Beren Saat’te Lübnan’ın önemli bir yeri olduğu şüphesiz. Saat, geçen yaz Beyrut’u yerle bir eden patlamadan sonra yaşanan gelişmeleri takip etmeye devam etti. Bu gelişmeler arasında Saat’in can damarı sanatla ilgili bir olay da vardı. Hayat Nazer isimli Lübnanlı bir heykeltıraş patlamadan geriye kalan molozlardan bir heykel yaptı!

Beren Saat, sanatçının eserini duygusal bir yazıyla beraber paylaştı. Yazının Türkçe çevirisi şu şekilde:

“Bükülmüş metal ve patlamadan artakalan molozlardan yapılan bu görkemli heykel, 4 Ağustos’ta Beyrut’u yıkan patlamanın gölgesinde gururla ayakta duruyor. Heykel başı dik bir kadın figürü ve patlama saatini -18.08- gösteren kırık bir saatten oluşuyor.”

Hayat Nazer

Beren Saat, “küllerinden doğma” umudunu kesmemek gerektiğini vurguladı. Ünlü oyuncu, heykeltıraş Hayat Nazer’in şu sözlerine de yer verdi:

“Bu patlama kalbimi kırdı ve Lübnan’daki herkeste travmaya neden oldu. Sanatla iyileşebileceğimi düşündüm. Bu benim gerçeği kabul etme ve halkıma destek olma şeklim.”

Heykeli Ona Benzettiler

Beren Saat

Orta Doğu’da çok yoğun bir hayran kitlesine sahip olan Beren Saat’in bu paylaşımı takdir topladı. Bazı takipçileri ise heykelin Beren Saat’e çok benzediğini söyledi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz