Berfu Yenenler Miss Turkey’de Dereceye Girdiğini Sonradan Öğrendi! Yanlış Anons Skandalına Çok Şaşıracaksınız

Aleyna

Haberler

10 Kasım 2020

Berfu Yenenler Miss Turkey’de Dereceye Girdiğini Sonradan Öğrendi! Yanlış Anons Skandalına Çok Şaşıracaksınız

Berfu Yenenler’i, ünlü oyuncu ve sunucu Eser Yenenler’in eşi olarak tanıdık. Aslında onu ilk gördüğümüz yer Miss Turkey 2015 Güzellik Yarışması!

Berfu Yenenler

Berfu Yenenler’i hepimiz Eser Yenenler’le olan evliliği sayesinde tanıdık. Şimdilerde YouTuberlık işine adım atan -ve hayli başarılı olan- Berfu Yenenler, aslında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu. Henüz üniversite öğrencisiyken de 2015 Miss Turkey Güzellik Yarışması’na katıldı. Yarışmayı dördüncü olarak tamamlayan ve Türkiye’yi Japonya’da düzenlenen Miss International’da temsil etti. Ama o gece yarışmayı dördüncü olarak bitirdiğinin farkında değildi!

Yanlış Anons Skandalı

Berfu Yenenler

Televizyonlardan canlı olarak yayınlanan Miss Turkey 2015’in sunucuları ünlü oyuncular Kadir Doğulu ve Leyla Lydia Tuğutlu’ydu. Kendisi de Miss Turkey çıkışlı olan Leyla Lydia Tuğutlu sunuculuğun hakkını verse de Kadir Doğulu son anda bir hata yaptı. Ünlü oyuncunun hatası Miss Turkey tarihine altın harflerle yazıldı demek yanlış olmaz!

Dereceye giren isimleri açıklayan Kadir Doğulu ve Leyla Lydia Tuğutlu, hem kendi dikkatsizlikleri hem de organizasyon hatasının kurbanı oldu. Berfu Yenenler -o zamanlar Berfu Yıldız- yarışmayı dördüncü olarak tamamlamıştı ancak onun yerine Şevval Ayvaz’ın ismi anons edildi!

Hatanın hemen farkına varan ekip kuliste panik içinde koştursa da olan oldu. Şevval Ayvaz dördüncülük tacını takıp podyumda gururla yürüdü. Bu trajikomik anların sorumlusu ise Miss Turkey Organizasyon Başkanı Can Sandıkçıoğlu’ydu. Çünkü dördüncü güzelin numarasını doğru yazıp adını yanlış yazmıştı.

Gecikmeli Zafer Pozu!

Berfu Yenenler

Şevval Ayvaz’ın mutluluğu sadece birkaç saat sonra bitti. Dördüncülük tacı gerçek sahibi olan Berfu Yenenler’e verildi.

Berfu Yenenler o gün podyumda gururla yürüyemese de ertesi gün basın toplantısında zafer pozu verdi. Sonrasında Japonya’da Türkiye’yi temsil etmenin gururunu yaşayan Yenenler, YouTube kanalında bu maceraları -ve daha fazlasını- tatlı sert bir üslupla anlatıyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz