Bergüzar Korel’in Hayatı Nasıl Değişti? Babasının Öldüğü Gün…

Aleyna

Haberler

5 Kasım 2020

Bergüzar Korel’in Hayatı Nasıl Değişti? Babasının Öldüğü Gün…

Son dönemin starlarından Bergüzar Korel, oyunculuğa gişe rekorları kıran bir filmle başladı. Ama o filme başlaması hiç kolay olmadı!

Bergüzar Korel

Ünlü oyuncu Bergüzar Korel, 23 yaşından beri ekranlarda gördüğümüz bir isim. Artık bir star kabul edilen Korel, adını yurt dışında da duyuran en başarılı oyuncularımızdan. Türk sinemasının meşhur oyuncuları Tanju Korel ve Hülya Darcan’ın kızı olduğu için sektöre avantajlı başladığı iddia edilse de aslında durum tam tersi!

Bir Oyuncu İçin En Zor Rol!

Halit Ergenç ve Bergüzar Korel

Bergüzar Korel’i ilk kez hangi yapımda izlediğinizi hatırlıyor musunuz? Pek çok kişi bu soruya eşi Halit Ergenç’le başrollerini paylaştığı Binbir Gece dizisi cevabını verecektir. 2006 yılında yayınlanan dizi “Çocuğunuz için yapabileceklerinizin sınırı nedir” ve “ahlaksız teklif” tartışmalarıyla gündeme bomba gibi düştü ve izlenme rekorları kırdı. Ancak Korel’i ilk kez gördüğümüz yapım bu değil!

Bergüzar Korel ve Necati Şaşmaz

Bergüzar Korel’in hayatını değiştiren film 2005’te çekilen Kurtlar Vadisi Irak filmiydi. Korel, bu filmde Leyla isimli Iraklı bir kadını canlandırdı ve hiç Türkçe repliği yoktu! Arapça, İngilizce ve Kürtçe replikleri ezberlemesi gereken Korel’in yaşadığı asıl zorluk bu değildi.

Babası Komadayken Gelen Teklif!

Bergüzar Korel, Tanju Korel, Hülya Darcan

Bergüzar Korel’e Kurtlar Vadisi Irak filminde oynamasının teklif edildiği gün babası Tanju Korel komadaymış. Korel, o günü şöyle anlatıyor: “‘Hastayı kaybediyoruz’ dediler. Evde büyük bir koşuşturma var. Tam o sırada telefon çaldı ve başrol önerdiler.”

Tanju Korel ve Bergüzar Korel

Korel, önce “İmkansız, babam ölüyor” diyerek teklifi reddetti. Ancak annesi Hülya Darcan araya girdi ve “Baban görüşmeye gitmeni isterdi” diyerek Korel’i ikna etti.

Filmi Babasına Adadı!

Tanju Korel ve Bergüzar Korel

Bergüzar Korel, “Babam için yapmam gerekeni yaptım” diyerek rolü kabul etti. Rolün zorluğuna babasını kaybetmesinin acısı eklenince Korel, çekimlerde çok ağladı. Sürekli “Beni geri gönderecekler, yapamayacağım” diye düşünen Korel’e tüm set ekibi moral verdi.

Bergüzar Korel

Çekimlerde her gün babasının fotoğrafına bakan ve “Bana bir şekilde varlığını hissettir” diyen Korel, rolün altından başarıyla kalktı ve sektöre çok iddialı bir giriş yaptı. Bu başarısını ve filmin kırdığı gişe rekorlarını da babasına ithaf etti.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz