Best Model, Şarkıcılık, Oyunculuk Derken Şimdi de Tır Şoförlüğü! Tolga Karel’in İlginç Kariyeri…

Aleyna

Haberler

14 Kasım 2020

Best Model, Şarkıcılık, Oyunculuk Derken Şimdi de Tır Şoförlüğü! Tolga Karel’in İlginç Kariyeri…

Tolga Karel mesleğinin zirvesinde ünlü bir oyuncuyken sürpriz bir kararla oyunculuğu bırakıp ABD’ye taşındı. Kurduğu şirket batan Karel, pes etmedi ve tır şoförlüğü yapmaya başladı. İşte gündemin daimi ismi Tolga Karel’in ilginç hayat hikayesi…

Tolga Karel

Tolga Karel, 2005’te başlayıp 5 sezon süren efsane dizi Yaprak Dökümü’nün “kötü adamı” Oğuz karakteriyle adını hafızalara yazdırdı. Oğuz karakteriyle özellikle Balkanlar, Güney Amerıka ve Orta Doğu’da şöhrete kavuşan Karel, oyunculuk kariyerinde bir türlü istikrarı tutturamadı. İşinden çok magazin haberleriyle gündeme gelen Karel giderek izleyicinin gözünde kredisini kaybetti. Sürpriz bir kararla ABD’ye taşınan Karel artık bir tır şoförü! İşte bir dönemin en popüler oyuncusunun tuhaf hayat hikayesi…

Aslında Bürokrat Olabilirdi!

Tolga Karel

Tolga Karel 1978 yılında bürokrat bir anne babanın oğlu olarak İstanbul’da doğdu. Üniversite eğitimine de Yeditepe Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde başladı. Önce ailesinin izinden giden Karel, 2 yıl sonra yapamayacağını anladı ve okulu bıraktı.

Paris’te Geçen Gençliği!

Tolga Karel

Tolga Karel, Yeditepe Üniversitesi’ni yarıda bırakıp oyunculuk aşkının peşinden Fransa’ya gitti. Karel, Paris Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü başarıyla bitirdi. Sonra da Sinema ve Tiyatro Eleştirmenliği alanında yüksek lisans yaptı. Bir dönem sinema ve televizyon eleştirilerini yazdığı bir köşesi de olduğu rivayet ediliyor!

Söz Yazarlığıyla Başladı!

Tolga Karel

Konservatuvardan başarıyla mezun olan Tolga Karel oyunculuk yapmak yerine farklı bir yol izledi. Uzun süre Ebru Gündeş, Nalan, Hülya Avşar, Ebru Yaşar, Hande Yener ve Özcan Deniz gibi şarkıcılar için söz yazarlığı yaptı!

Kendi Albümünü de Çıkardı!

Tolga Karel ve Ferman Toprak

Tolga Karel söz yazarlığı yapmakla yetinmedi kendi albümünü de çıkardı. 2003 yılında çıkan albümü için iki klip bile çekti!

Ne diyelim, iyi ki bu klibin hemen ardından Yaprak Dökümü başlamış!

Best Model Geçmişi de Var!

Tolga Karel

Tolga Karel’in pek bilinmeyen diğer özelliği ise Best Model of The World yarışmasında ikinci olması! Oyunculuk yaptığı dönemde “Kıvanç Tatlıtuğ ve Kenan İmirzalıoğlu ile aynı jenerasyonun adamlarıyız, aynı noktadan piyasaya lanse edildik” diyen Karel, üçünün de bu noktada Erkan Özerman’a çok şey borçlu olduğunu söyledi. Karel, “Ben hep Özerman’ın yanındayım, Kenan ve Kıvanç ona vefasızlık yapıyor” diyerek meslektaşlarını suçladı.

Görüşmediği Bir Oğlu Var!

Tolga Karel ve Günay Musayeva

Tolga Karel, 2011 yılında Günay Musayeva ile evlendi. Olaylı bir şekilde biten bu evlilikten Cihangir adında bir oğlu var. Geçen yıl Musayeva magazin programlarına “Tolga oğlunu görmüyor, nafaka da göndermiyor, hem analık hem de babalık yapıyorum” diye açıklamalar yaptı! Tolga Karel ise eski eşinin kendini öldürme teşebbüsünde bulunduğunu ve oğlunun da bir gün gerçekleri göreceğini söyledi.

Neden Tır Şoförlüğü Yapıyor?

Tolga Karel ve Sarah Scotti

Tolga Karel, 2016’da aşk yaşamaya başladığı ABD’li Sarah Scotti ile beraber ABD’ye taşındı. Her şeyi geride bırakan Karel, orada SakaMedical isimli bir şirket kurarak sağlık turizmi sektörüne girdi ancak iflas etti. Bunun üzerine tır şoförlüğü yapmaya başlayan Karel’in işleri yine yaver gitti! Karel, ABD’nin en büyük taşımacılık şirketlerinden birinin reklam yüzü oldu.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz