Bir Dizi Daha Başlıyor! Bir Doğu Masalı Dizisi Kars’ta Geçecek

Aleyna

Haberler

12 Ekim 2020

Bir Dizi Daha Başlıyor! Bir Doğu Masalı Dizisi Kars’ta Geçecek

Bu sezon televizyonda tavan yapan rekabete bir dizi daha ekleniyor. Kod adı Bir Doğu Masalı olan proje için Kars’ta çekim mekanları araştırılıyor.

Bu sezon televizyonda uzun zamandır görmediğimiz kadar güçlü bir rekabet var. Dijital platformlarda yayınlanan diziler hem kaliteyi yükseltti hem de yıldız oyuncuları televizyondan uzaklaştırmaya başladı. Tehlikeyi gören televizyon kanalları, izleyicileri ellerinde tutabilmek için güçlü dizileri yayınlamaya yoğunlaştı. Bu durum da seyirciye yaradı ve daha önce örneği görülmemiş konulara sahip pek çok dizi sayesinde ekranlar şenlendi. Uzun zamandır dizilerde görünmeyen ya da dijital işlerde oynayan pek çok oyuncu da yavaş yavaş televizyona dönmeye başladı.

Hamdi Alkan Yönetecek

Hamdi Alkan

Yeni projelerden birisi de 25 Film’e ait kod adı Bir Doğu Masalı olan dizi. Şirketin kurucu ortaklarından birisi de Tolga Çevik’i Komedi Dükkanı’ndan beri yalnız bırakmayan “yönetmen” Fırat D. Parlak. 25 Film, daha önce televizyon için genellikle yarışmalar ya da komedi programları hazırladı. Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolünde olduğu Hadi Be Oğlum filmi hariç drama yapımı olmayan şirket, bu projeyle ilk ciddi sınavını verecek gibi duruyor.

O Hayat Benim, İnsanlık Suçu ve son olarak Zümrüdüanka dizilerinin senaristi olan Can Sinan, bu dizinin de senaristi olacak. Dizinin yönetmeninin ise Can Sinan’la daha önce de çalışan Hamdi Alkan olacağı konuşuluyor.

Oyuncular Henüz Belli Değil

Kars

Aralık ayında başlaması planlanan proje için Kars’ta mekan bakma çalışmaları başladı. Doğu Ekspresi sayesinde Türkiye’nin en büyük cazibe merkezlerinden birisi haline gelen Kars’ta geçecek dizinin konusu önümüzdeki günlerde açıklanacak. Büyük ihtimalle 2021 yılında yayınlanacak projenin oyuncuları henüz belli değil.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz