Birce Akalay Atatürk Dizisi Hakkında Konuşmayı Reddedince Sosyal Medyadan Açıklama Yaptı!

Aleyna

Haberler

11 Ağustos 2023

Birce Akalay Atatürk Dizisi Hakkında Konuşmayı Reddedince Sosyal Medyadan Açıklama Yaptı!

Disney+’ın Atatürk dizisini yayınlamama kararı alması ülke çapında tartışmalara sebep oldu. Birçok kişi Disney+’ı boykot etmek için üyeliklerini iptal ederken, ünlü isimlerin tepkileri de tartışma yarattı. Toplamda 11 milyondan fazla üye kaybettiği açıklanan Disney+’la bağlantısı bulunan ünlülerin sessiz kalması sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı. Özellikle Hazal Kaya ve Birce Akalay gibi isimlerin konuyla ilgili yorumları sosyal medyada tartışma yarattı.

Birce Akalay

Bildiğiniz gibi Hazal Kaya, Netflix’in pek çok farklı projesinde yer alıyor. Hazal Kaya, “Konuya yorum yapacak kadar bilgim yok, olsaydı söylerdim. Bilmiyorum. Proje çekilirken çok heyecanlanmıştık, yakın arkadaşlarımız oynadı; ben izlemek istiyorum. Nerede, nasıl yayınlandığıyla çok ilgilenmiyorum.” açılamasında bulunmuştu. Birce Akalay ise geçtiğimiz gün bir mekan çıkışında görüntülendikten sonra konu sorulduğunda şu yanıtı vermişti; “Ben bu konuyla alakalı fikrimi beyan etmek isteseydim sosyal medya hesaplarımdan yapabiliyorum. Sorunuzu nazikçe reddetmek istiyorum. Mevzu bahis Atatürk olduğu zaman ben Ata kızıyım zaten. Çok fazla altını çizmeye gerek yok diye düşünüyorum.”

blank

Gelen eleştirilerin ardından Birce Akalay olayla ilgili şu açıklamayı yaptı; “Merhaba, ilk defa yapacağım bunu ve son olsun diliyorum. Bilgi kirliliğine tahammülüm yok. Bugün bu coğrafyada sahip olabildiğim bağımsızlığın mimarı, kelimelere sığdıramadığım, Ata’m ile aramdaki ilişkiye dair mesnetsiz söylemlere hiç bir koşulda tahammül etmem söz konusu değildir. Bu sorgulanamaz. Lütfen rica ediyorum olduğumuz yerden bir rüzgara kapılıp haddimizi aşmayalım. O hudut hele ki sosyal medyadan aşılabilecek bir hudut hiç değildir. İkinci bir husus ise keşke bugün giyindiğiniz bu karalama ihtirası pelerininizi, ülkemizin can damarları, geleceği olan çocuklarımız için olumlu bir zaviyeye çevirip onlara sahip çıksaydınız çok isterdim. Çok değil bir hafta önce yine çağrı yaptım. Ama önemsemediniz TT olmadı mesela. Yaklaşık 2019’dan beri bu ülkenin kanser hastası çocuklarına bila bedel tedavi sağlayan bir vakıfın çağrısına kulak verebilirdiniz canım kardeşim. Neden olmadı? Kardeşlerimizin hayatı için aynı bugünkü coşkunla o ruhsatı talep edebilseydiniz çok isterdim ben mesela. Ama olmadı…. Neyse olmadı, hiçbirinize kızmıyorum. Sadece kalpler bu kadar karardığı için çok ama çok üzülüyorum. Ama umut hep var çünkü biliyorum; Aydınlık karanlıktan güçlüdür. Sevgiyle..”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz