Birce Akalay’ın Miss Turkey’e Katılıp Ardından Oynadığı Diziler Tutmayınca Spor Spikerliği Yaptığı ve En Sonunda Başarıyı Oyunculukta Yakaladığı İlginç Öyküsü

Aleyna

Haberler

10 Kasım 2020

Birce Akalay’ın Miss Turkey’e Katılıp Ardından Oynadığı Diziler Tutmayınca Spor Spikerliği Yaptığı ve En Sonunda Başarıyı Oyunculukta Yakaladığı İlginç Öyküsü

Ünlü oyuncu Birce Akalay’ın on parmağında on marifet! Oyunculuk yeteneği ve sesinin güzelliği herkesin malumu. Ama ünlü oyuncunun kariyeri bambaşka bir işle başladı.

Birce Akalay

Birce Akalay, yıllardır ekranlarda izlediğimiz en başarılı isimlerden biri. Bu sezon Babil’in rüya kadrosunda yer alan Akalay, oyunculuğunun yanı sıra sesinin güzelliğiyle de dikkat çekiyor. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünü dereceyle bitiren oyuncu, daha sonra Haliç Üniversitesi’nde tiyatro okudu. Ancak ekranlara transfer oluşunun nedeni aldığı eğitim değil!

Güzellik Yarışmasında Derece!

Birce Akalay

Birce Akalay henüz üniversitedeyken güzellik yarışmasına katıldı. 2004 Miss Turkey Güzellik Yarışması’nı üçüncü olarak tamamlayan Akalay, Türkiye’yi Avrupa Güzellik Yarışması’nda temsil etmeye hak kazandı.

Birce Akalay

Ekranlara transferini de aslında bu yarışmaya borçlu!

Dizilerden Umudu Kesti

Birce Akalay

Birce Akalay, önce gerçek tutkusunun peşinden gidip dizilerde rol aldı. Ancak bu macera hüsranla bitti. O sırada hala üniversitede olan Akalay, kendi deyimiyle “cep harçlığı” için sunuculuk yapmaya başladı.

Birce Akalay

Birce Akalay, 2004 ve 2007 yılları arasında başta Star TV ve TV8 olmak üzere pek çok kanalda sunuculuk yaptı. Özellikle Şampiyonlar Ligi Özel ve 8. Etap gibi spor programlarıyla dikkat çeken Akalay’ın sunuculuk günlerinden bazı görüntüler de TV8 arşivinden çıktı!

Oyunculuk Aşkının Peşinden Gitti

Birce Akalay

Birce Akalay, üniversite bittiğinde ise tüm enerjisiyle oyunculuk aşkının peşinden gitmeye karar verdi. Akalay, 2008 yılında Asi dizisinde ve Son Ders: Aşk ve Üniversite filminde konuk oyuncu olarak dikkat çekti. İrili ufaklı pek çok rolde karşımıza çıkmaya başlayan oyuncu asıl şöhretini Yer Gök Aşk dizisinde canlandırdığı Havva karakterine borçlu. O günden beri de başrollerden eksik olmuyor.

Birce Akalay

Birce Akalay’ın sıra dışı başarısı, çalışkanlığın ve pes etmemenin önemini gösteriyor. Ünlü oyuncuya nice başarılı işler diliyoruz!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz