Birkan Sokullu’nun İlk Dizisini Duyanlar Çok Şaşırıyor! Ünlü Oyuncunun Yıllar İçindeki Değişimi…

Aleyna

Haberler

4 Kasım 2020

Birkan Sokullu’nun İlk Dizisini Duyanlar Çok Şaşırıyor! Ünlü Oyuncunun Yıllar İçindeki Değişimi…

Masumlar Apartmanı dizisinin “Han” karakteriyle gündemden düşmeyen Birkan Sokullu, kariyerinde attığı ilk adımlar 2008 yılına dayanıyor. O zamanlar henüz 23 yaşında olan yakışıklı oyuncu, masum halleri ve acemi tavırları ile dikkat çekiyordu.

birkan sokullu genç hali

Birkan Sokullu’nun İlk Oyunculuk Deneyimi: “Küçük Kadınlar”

Küçük Kadınlar dizisinde Ayaz karakterini canlandıran ünlü oyuncu, o yıllardaki masumiyeti ve gençliği ile dikkat çekiyor. Oyunculuk kariyeri için çok çalışan Birkan Sokullu, sonraki yollarda yeteneklerini geliştirmek için birçok oyuncu koçundan eğitim aldığını söylemişti.

birkan sokullu küçük kadınlar

10 Yıllık Basketbol Kariyeri Ardından Birkan Sokullu: “Basketbol Bana İyi Gelmiyordu”

Tam 10 sene boyunca profesyonel olarak basketbol oynayan Birkan Sokullu, profesyonel hayatın ona iyi gelmediğini ve kariyerini değiştirerek oyuncu olmayı seçtiği için çok mutlu olduğunu belirtiyor.

Gençlik Dizisi Olan Küçük Sırlar’da İlk Başrolünü Kapmıştı

Küçük Sırlar dizisinde “Demir” karakterini canlandıran Birkan Sokullu, ağırbaşlı tavırlarını daha o zamanlardan belli ediyordu. Zeki ve içe kapanık bir karakter olan Demir, o yıllarda büyük hayran kitlesi edinerek Birkan Sokullu’nun iyice tanınmaya başlamasını sağlamıştı.

birkan sokullu küçük sırlar

Birkan Sokullu’nun Aslı Enver ile Yaptığı Evlilik

Ünlü oyuncunun Aslı Enver’le yaptığı evlilik ise bilmeyenleri şok ediyor. 2012 yılında başlayan bu aşk 3 sene sürmüş ve 2015 yılında boşanma ile sonuçlanmıştı.

birkan sokullu ve aslı enver

Masumlar Apartmanı, Farah Zeynep Abdullah’la Birlikte Rol Aldıkları İlk Proje Değil

Kurt Seyit ve Şura dizisinde “Petro” karakterini canlandıran Birkan Sokullu’nun, 2014 senesinde rol aldığı bu yapımla birlikte yüz hatları iyice oturmaya başlamış ve yakışıklılığı ile dikkat çekmesi ona diğer rollerin kapısını aralamıştı.

birkan sokullu farah zeynep abdullah

Muhteşem ikili: “Burcu Biricik ve Birkan Sokullu”

Hayat Şarkısı adlı dizi 2 sezon sürmüş ve çok büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştı. Birkan’ın, Burcu Biricik ile olan uyumlu enerjisi rollerine yansıyor ve diziye başarı getiriyordu. Dizi, 2016 yılında “yılın en iyi dizisi” ödülünü almıştı.

birkan sokullu ve burcu biricik

Gönüllerde Taht Kuran Bir Vampir!

birkan sokullu yaşamayanlar

Bir internet dizisi olan “Yaşamayanlar”da rol alan Birkan Sokullu, Türkiye’de ilk defa denenen bir vampir dizisinde rol almıştı. İlk bölümleriyle çok ilgi gören dizi, daha sonra dikkat çekmemeye başlamış ve 8 bölüm sürerek ilk sezonda izleyiciye veda etmişti.

Tarihi Roller Ona Çok Yakışıyor!

2020 senesinde 12 bölüm süren “Ya İstiklal Ya Ölüm” dizisinde rol alan oyuncu, Topkapılı Cambaz Mehmet Efendi karakterini canlandırdı. İstanbul’un işgal yıllarını ve Kuvayi Milliye hareketlerini anlatan dizi, gerçek karakterlerin hayatlarını anlatıyordu.

birkan sokullu ya istiklal ya ölüm

Şimdilerde son sürat Masumlar Apartmanı dizisinin çekimleri devam ediyor. Birkan Sokullu ise yaptığı bir konuşmada çok ses getiren ve reyting rekorları kıran bu dizinin başarısını; işini severek yapmalarına ve ekibin çok uyumlu olmasına bağlıyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz