Tülin Şahin’in Victoria Secret Mankenliği Yaptığını Biliyor muydunuz? İşte Tülin Şahin’in İnanılmaz Kariyeri…

Aleyna

Haberler

4 Kasım 2020

Tülin Şahin’in Victoria Secret Mankenliği Yaptığını Biliyor muydunuz? İşte Tülin Şahin’in İnanılmaz Kariyeri…

Tülin Şahin’in sadece Türkiye’de değil tüm dünyada tanınan ve en iyi modeller sıralamasında kendine yer edindiğini biliyor muydunuz? Şimdilerde 40 yaşında olan güzeller güzeli Tülin Şahin’in, şaşırtıcı kariyerini inceledik…

“Sivaslı Cindy” Lakabıyla Tanınmıştı

blank

Aslen Sivaslı olan ve Danimarka’da doğan ünlü model Tülin Şahin, henüz 16 yaşında katıldığı bir modellik yarışması ile keşfedilmişti. 1998 yılında tasarım üzerine aldığı eğitim sona erince profesyonel olarak modelliğe başlayan Tülin Şahin, kariyerinde ilk adımları Paris’te attı. Şöhret basamakalrını çok hızlı şekilde tırmanan ve güzelliğiyle tüm dünyayı etkileyen Tülin, Amerikalı model Cindy Crrawford’a olan benzerliğinden dolayı hem Türk hem de dünya basınında “Sivaslı Cindy” olarak anılmaya başlanmıştı.

Moda Dünyasının Aranan İsmi!

blank

Tülin Şahin, Paris Moda Haftası, Milano Moda Haftası, New York moda Haftası ve Londra Moda Haftası gibi dünyanın konuştuğu en büyük moda haftalarında defileye çıktı. Milyon dolarlık kıyafetler ve takılarla birlikte Bella Hadid, Cara Delevingne gibi dünyaca ünlü modellerin arasında Türkiye’yi temsil ederek gurur kaynağımız oldu.

Victoria Secret Defilesinde Yer Alan İlk Türk Manken: “Tülin Şahin”

blank

Tülin Şahin, 2017 yılında Çin’de düzenlenen Victoria Secret defilesinde görev alarak “pembe halı”da boy gösteren ilk Türk manken olmuştu. Victoria Secret markası, 2019 yılından itibaren şovlarına son verince Tülin Şahin bu ünlü şovda görev alan ilk ve tek Türk model olarak tarihe geçti.

Dünyanın En İyi 50 Modeli Arasında Yer Alıyor

Dünyaca ünlü güzellik dergisi Allure tarafından dünyanın en iyi 50 modeli arasında yer alan Tülin Şahin; “Böyle inanılmaz bir listede efsane olan meslektaşlarımla birlikte yer almak, benim için inanılmaz bir gurur kaynağı.” sözleriyle mutluluğunu dile getirmişti.

Tülin Şahin’in Aynı Zamanda Yedi Dil Bilen Bir Yazar Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Türkçe dahil olmak üzere tam 7 dil bilen Tülin Şahin’in bu özelliği duyanları çok şaşırtıyor. Uluslararası bir model olmanın hakkını tam anlamıyla veren Şahin; Danca, İngilizce, Türkçe, Almanca, Fransızca, Norveççe ve İsveççe biliyor. Ayrıca beslenme ve sağlıklı yaşam üzerine yazdığı; “Sırlar”, “Siz Hala Diyet Mi Yapıyorsunuz?”, “Kral Prens ve Fakir” adında üç adet kitabı da bulunuyor.

Tam Bir İyilik Meleği!

blank

Kendisi alkol ve sigara düşmanı olan Tülin Şahin’in, sağlık Bakanlığı ve Yeşilay ile ortak çalışmaları bulunuyor. 2016 yılında bir sigara reklamı için 2.5 milyon Euro teklif edilen ünlü manken, bu teklifi geri çevirmişti. Tülin şahin, aynı zamanda Unicef’in Türkiye elçiliğini yapmakta ve birçok yardım kuruluşu için çalışmakta. Güzel manken, 2005 yılında evlendiği ünlü şef Mehmet Özer ile 2017 yılında boşanmış ve Londralı ekonomist Pedro de Noronha ile yeniden evlenmişti.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz