BluTv Dizisi Yeşilçam’da Çağatay Ulusoy’la Başrolü Paylaşan Afra Saraçoğlu Meğer Gözümüzün Önünde Büyümüş

Aleyna

Haberler

27 Şubat 2021

BluTv Dizisi Yeşilçam’da Çağatay Ulusoy’la Başrolü Paylaşan Afra Saraçoğlu Meğer Gözümüzün Önünde Büyümüş

BluTv’nin yeni dizisi Yeşilçam, Nisan’da izleyiciyle buluşuyor. Çağan Irmak tarafından yönetilen dizi, yıldız oyuncu kadrosu ve ilgi çekici konusuyla oldukça merak uyandırdı. Dizi ile birlikte, Çağatay Ulusoy ile başrolü paylaşan genç oyuncu Afra Saraçoğlu’nun ekranlardaki geçmişi de gündem oldu.

BluTv yüksek prodüksiyonlu yepyeni bir dönem dizisini izleyiciyle buluşturuyor. Tanıtım videosu ilgiyle karşılanan dizi, 1960’ların Türkiye’sinde geçiyor. Yeşilçam Sineması’ndaki bir yapımcının hayatını anlatan dizinin tanıtımları izleyenleri adeta o yıllara götürdü.

Baş karakter olan yapımcı Semih Ateş, usta oyuncu Çağatay Ulusoy tarafından canlandırılıyor. Yeşilçam’da küllerinden yeniden doğmayı amaçlayan yapımcı Semih’in hikayesinin anlatıldığı dizide, Afra Saraçoğlu, Çağatay Ulusoy ve Selin Şekerci ile birlikte başrolü paylaşıyor.

blank

Afra Saraçoğlu, Yeşilçam dizisinde bir sanatçı olmak için yapımcının kapısı çalan Tülin Saygı’yı canlandırıyor. Dizinin tanıtımlarında oyunculuğu ve güzelliği ile dikkat çeken genç oyuncunun ekranlardaki geçmişi de tekrar gündeme geldi. Gözümüzün önünde büyüyüp başarılı bir oyuncuya dönüşen güzel sanatçının kariyer yolculuğuna gelin beraber bakalım.

Yardımcı Oyunculuktan Başrollere

blank

Başrollerde görmeye alışkın olduğumuz Afra Saraçoğlu, 2 Aralık 1997’de İstanbul’da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde eğitim alan güzel oyuncu, kariyerine “İkinci Şans” ile başladı. Saraçoğlu, Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay’ın başrolü paylaştığı İkinci Şans filminde Çiçek adlı karakteri canlandırdı.

Kötü Çocuk ile Fark Edilen Yetenek

blank

Güzel oyuncu, İkinci Şans filmindeki başarılı performansı sayesinde ikinci filmi olan “Kötü Çocuk”ta başrolü kaptı. Kötü Çocuk’ta Kayla karakterine hayat veren Afra, başrolü Tolga Sarıtaş ile paylaştı. Bu filmle beraber büyük bir hayran kitlesine ulaşan Saraçoğlu, sektörde dikkat çeken isimlerden biri oldu.

Fazilet Hanım’ın Kızları ile Gelişen Oyunculuk

blank

Fazilet Hanım’ın Kızları gibi yılların oyuncularıyla beraber seti paylaşma şansını bulan Afra, kendini hep geliştirdi. Ece Egemen rolüyle büyük bir beğeni kazanan güzel oyuncu bu diziyle kendini artık kanıtlamıştı.

İyi Oyun’da Bambaşka Bir Afra

blank

E-spor filmi olan İyi Oyun’da özgün bir karakteri canlandıran Afra, alışılmamış rollerde de başarısını kanıtladı. İyi Oyun’un başrolü Mert Yazıcıoğlu’yla ilişkisi olan Afra’ya anlaşılan bu film, hem aşk hayatı hem de kariyeri için uğurlu geldi.

Kardeş Çocukları ile Artık O Bir Yıldız

blank

Ayça Bingöl, Mehmet Aslantuğ, Nur Fettahoğlu gibi usta oyuncularla seti paylaşan Afra, dizinin altında çok iyi kalktı. Yine başarılı bir performans sergileyen genç oyuncu dizide Hayat karakterine can verdi.

Öğretmen’de Üstün Bir Performans

blank

Afra, Kardeş Çocukları’ndan sonra reytingleri altüst eden Öğretmen dizisinde Gizem karakterini canlandırdı. Dizide sade güzelliği ile dikkat çeken Afra, psikolojik gerilim türündeki Öğretmen’de üstün bir performans sergiledi.

blank

Türkiye Gençlik Ödülleri: En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ve 45. Pantene Altın Kelebek Ödülleri: Pantene Yıldızı Parlayanları ödüllerine layık görülen Afra Saraçoğlu’nu tebrik ediyoruz. Umarız yeni dizisi Yeşilçam ona uğur getirir.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz