Bu Karar Herkesi Şaşırttı! Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Oldu!

Aleyna

Haberler

11 Ağustos 2023

Bu Karar Herkesi Şaşırttı! Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Oldu!

Türkiye’nin sevilen oyuncularından olan ve daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan etkilendiğini belirten açıklamalar yapan Tamer Karadağlı, dün akşam Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne atandı. Bu karar sosyal medyada büyük şaşkınlıkla karşılandı. Atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ilişkin atama kararları da Resmi Gazete’de yerini aldı.

Karara göre; oyuncu Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne atandı. Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Selim Terzi, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Türkay Dalan, Güzel Sanatlar Genel Müdürü Ömer Faruk Belviranlı, Personel Günel Müdürü Nihat Umut Döktür, Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz, Strateji Geliştirme Başkanı İhsan Çimen, Tanıtma Genel Müdürü Timuçin Güven, Teftiş Kurulu Başkanı İzzet Güven, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Neşe Çıldık, Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanı Serkan Kayalar, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir oldu.

Tamer Karadağlı daha önce yaptığı bir açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan etkilendiğini belirterek “İnsanları etkileyici bir hitap gücü var. Doğru hitap ediyor. İnsanların anlayabileceği bir dile sahip. Ben de etkileniyorum. Herkes kendi işini yapmalı. Yiğidi öldür hakkını yeme. Ülkemizde bir şeyler yapılmadı mı? 2002’den itibaren asla AK Parti’ye oy vermeyecek, diyeceğin yüzlerce insan tanıyorum, oy verdi. Bir şeylere inanıp veriyor. Bunu eleştirme hakkınız yok. Herkes istediği insana oy verir. Bunu eleştiremezsiniz. Bu benim vatandaşlık hakkım. Sen beni şu partiye oy verdim, diye eleştiremezsin, bu benim içimde hissettiğim bir şeydir” demişti.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz