Burak Özçivit’in Kimsenin İzlemediği Dizilerden Starlığa Uzanan Kariyer Yolculuğu! Pek Kolay Olmamış…

Aleyna

Haberler

11 Kasım 2020

Burak Özçivit’in Kimsenin İzlemediği Dizilerden Starlığa Uzanan Kariyer Yolculuğu! Pek Kolay Olmamış…

Burak Özçivit, sezonun en iddialı dizilerinden biri olan Kuruluş: Osman’da başrol oynuyor. Dizi, Özçivit’in dünya çapında kazandığı ünü daha da artırdı. Ama ünlü oyuncunun bu noktaya gelişi hiç kolay olmadı.

Burak Özçivit

Burak Özçivit, bu sezon Kuruluş: Osman dizisinde Osman Gazi’yi oynayarak kariyerinin zirvesine çıktı. Türk dizilerinin yurt dışına ihraç edilmesiyle beraber dünya çapında ün kazanan Özçivit, artık bir star. Bu starlık ise 15 yıllık bir çabanın eseri. İşte Burak Özçivit’in Best Model of Turkey yarışmasından starlığa uzanan macerası…

O da Best Model Yarışmasından!

Burak Özçivit

Burak Özçivit de tıpkı Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ ve Çağatay Ulusoy gibi Best Model of Turkey yarışmasını kazanarak oyunculuğa geçti. Şöyle bir bakınca, yarışma Best Model yarışması değil de konservatuvar gibi görünüyor!

İlk Dizisini Gören Duyan Yok!

Burak Özçivit, yarışmadan çıkan diğer isimlerin aksine neredeyse hiç mankenlik yapmadan oyunculuk tutkusunun peşinden gidiyor.

Burak Özçivit

Burak Özçivit’in 2006’da Kanal 7’de bir polisiyede oynadığını hatırlayan var mı? Özçivit’in oyunculuk kariyeri çocuk suçlarını anlatan polisiye dizi Eksi 18’di. Burak Özçivit’in partneri ise 2003 Türkiye güzeli Tuğba Karaca’ydı. Dizi pek uzun sürmedi.

İlk Filmi de Korku Filmi!

Burak Özçivit

Burak Özçivit, sinema kariyerine de ilginç bir seçimle başlıyor. 2007’de Musallat adlı korku filminin başrolünde oynayan Özçivit, filmdeki rolü için musalla taşına yattığında çok korktuğunu anlattı.

Yaz Dizisi Modası!

Burak Özçivit ve Özlem Yılmaz

Burak Özçivit’in nihayet dikkatleri üzerine çektiği dizi Zoraki Koca. 2007 ve 2008 yılları arasında yayınlanan Zoraki Koca, bize ünlü oyuncunun romantik tarafını tanıttı ve çıkış yapmasını sağladı.

Komedi Desen Var!

Baba Ocağı kadrosu

Burak Özçivit, 2008 ve 2009 yıllarında oynadığı Baba Ocağı dizisiyle komedi yapabildiğini de gösterdi! Çekimleri Muğla’da olan diziden bir süre sonra o dönemki sevgilisi Zeynep Dörtkardeşler istediği için ayrıldığı söylendi.

Kısa Ama Önemli Bir Proje!

Burak Özçivit ve Kadir Doğulu

Burak Özçivit, Gossip Girl’ün Türkiye uyarlaması Küçük Sırlar’da başrol oynadığında sene 2010’du. Merve Boluğur, Birkan Sokullu, Kadir Doğulu gibi pek çok yıldız çıkaran dizi Burak Özçivit’in de kaderini değiştirdi.

Yeniden Malkoçoğlu!

Burak Özçivit

Küçük Sırlar bittikten sonra patlama yapması beklenen Burak Özçivit bir süre ortadan kayboldu. “Yazık oldu” denirken onu bir anda bambaşka bir halde gördük! Muhteşem Yüzyıl’a efsane karakter Malkoçoğlu ile dahil olan Özçivit, sesinden görüntüsüne kadar karaktere büründü ve oyunculuktaki iddiasını gösterdi.

Hayatının Aşkını Buldu!

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit

Muhteşem Yüzyıl’dan ayrılan Burak Özçivit, bu kez başka bir dönem dizisine geçti. Efsane roman Çalıkuşu’nun baş karakterlerinden Kamuran’ı canlandıran oyuncu, eşi Fahriye Evcen’le de bu dizide tanıştı.

Yapımcı Burak Özçivit!

Murat Boz, Aslı Enver ve Burak Özçivit

Burak Özçivit, yapımcısı olduğu Kardeşim Benim filminde Aslı Enver ve Murat Boz’la başrolü paylaştı. Gişe rekoru kıran film Aslı Enver ve Murat Boz aşkına da vesile oldu.

Zengin Kız Fakir Erkek!

Burak Özçivit ve Nesllihan Atagül

Ünlü oyuncu 2015’te başlayan Kara Sevda’da Neslihan Atagül’le başrolleri paylaştı. İki sezon süren dizi klasik bir “zengin kız fakir erkek” öyküsü anlatsa da dünya çapında büyük başarı elde etti.

Asker Burak Özçivit!

Burak Özçivit

Burak Özçivit 2018’de yine yapımcılığını üstlendiği ve hikayesini yazdığı Can Feda ile karşımıza çıktı. Bir asker filmi olan Can Feda’da Kerem Bürsin’le başrolü paylaşsa da film pek izlenmedi.

Nihayet Osman Gazi!

Burak Özçivit

Dört sezon boyunca reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul’un biteceği ve Osman Gazi’nin hikayesinin başlayacağı söylendiğinde herkes yeni dizinin başrol oyuncusunu merak ediyordu. Kuruluş: Osman’ın başrol oyuncusu isabetli bir seçimle Burak Özçivit oldu. Özellikle ikinci sezondaki performansıyla takdir toplayan Özçivit, ününe ün kattı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz