Çağatay Ulusoy’un Yeni Netflix Dizisi Terzi’ye 2. Sezon Transferi: O Ünlü Kadın Oyuncu Diziye Dahil Oluyor!

Aleyna

Haberler

9 Mayıs 2023

Çağatay Ulusoy’un Yeni Netflix Dizisi Terzi’ye 2. Sezon Transferi: O Ünlü Kadın Oyuncu Diziye Dahil Oluyor!

Çağatay Ulusoy’un başrolde olduğu Terzi dizisi, geçtiğimiz günlerde Netflix’te ilk sezonuyla karşımıza çıktı. 7 Mayıs’ta ilk sezonu Netflix’te yayınlanan dizi için ikinci sezon çalışmaları çoktan başladı. Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı dizinin kadrosunda; Salih Bademci, Olgun Şimşek ve Şifanur Gül gibi başarılı isimler bulunuyor.

Özellikle Olgun Şimşek’in zihinsel engelli bir babayı canlandırdığı dizide, oyunculuklar izleyen herkesi mest ediyor. Terzi’nin ilk sezonunun yayınlanmasının ardından henüz 2 gün geçmiş olsa da; dizinin ikinci sezonu hakkında bilgiler almaya başladık bile! Terzi’nin ikinci sezonu 28 Temmuz’da Netflix’te yayınlanacak. Üstelik dizinin ikinci sezonunda ünlü bir kadın oyuncunun diziye dahil olduğunu öğrendik. O isim ise Berrak Tüzünataç!

Terzi’nin Konusu Ne?

Terzi dizisi aslında geçtiğimiz yıl TV8’de yayınlanmaya başlayacak olan “Süslü Korkuluk” dizisi olarak planlanıyordu. Hatta dizinin tanıtım trailerı TV8’de yayınlanarak dizinin yakında başlayacağını haber vermişti. Ancak dizinin ilk bölüm masrafı 2 milyon TL’yi geçince, Acun Ilıcalı dizinin ipini daha başlamadan çekti ve dizi hiçbir zaman yayınlanmadı. Bu durumun ardından yapımcılar, diziyi ve senaryoyu isim değiştirerek Netflix’e sattı. Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikayelerinden olan Terzi, gerçek bir hayat öyküsüne dayanıyor.

Terzi dizisi, dedesi Peyami’nin izinden giden, aslen Karslı olan ve engelli babası Mustafa’dan kaçarak istanbul’a yerleşen ve çok ünlü terzi olan Peyami’nin hikayesini konu alıyor. Peyami’nin belalı en yakın arkadaşı Dimitri’nin nişanlısı Esvet’in evden kaçarak Peyami’nin evine sığınması ile yollarının kesişmesi ve sonrasında yaşanan olaylara tanıklık ediyoruz. Netflix’te 7 Mayıs’ta ilk sezonu yayınlanan dizi 7 bölümden oluşuyor. Terzi’nin senaryosunu Rana Mamatlıoğlu ve Bekir Baran Sıtkı kaleme alırken, yönetmenlik koltuğunda Cem Karcı oturuyor.

İkinci Sezonda Berrak Tüzünataç Dahil Oluyor!

blank

Terzi’nin ilk sezonunun ardından ikinci sezonun fragmanı Netflix’in resmi Youtube hesabında yayınlandı bile. Üstelik diziye sürpriz bir isim daha dahil oldu! O isim ise Berrak Tüzünataç. Berrak Tüzünataç, Cemre karakterine hayat verecek.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz