Cannes’da “En İyi Kadın Oyuncu” Ödülünü Alan Merve Dizdar, Kendisini Eleştirenlere Yanıt Verdi!

Aleyna

Haberler

30 Mayıs 2023

Cannes’da “En İyi Kadın Oyuncu” Ödülünü Alan Merve Dizdar, Kendisini Eleştirenlere Yanıt Verdi!

Fransa’da gerçekleştirilen Cannes film festivaline Türkler adeta damga vurdu! Nuri Bilge Ceylan’ın ilk kez Cannes’da gösterilen Kuru Otlar Üstüne filmi finalin ardından tam 11 dakika boyunca ayakta alkışlandı. Filmin başrollerinden biri de güzel oyuncu Merve Dizdar’dı. Şimdilerde Ömer isimli dizide rol alan Merve Dizdar, Kuru Otlar Üstüne filminde başrol oynayan isimlerden biriydi. Cannes’a katılan güzel oyuncu “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü almayı başardı. Ödülü ülkemize getiren Merve Dizdar’ın ödül konuşması bazı isimler tarafından eleştirildi. O isimlerden biri de Tamer Karadağlı oldu.

Merve Dizdar – Tamer Karadağlı Arasında Gerginlik!

Merve Dizdar’ın Fransa’da ödülünü aldığı sırada söylediği ve eleştirildiği sözler şu şekilde: “Bu ödülü kendine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerime ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum.”

Tamer Karadağlı ise Merve Dizdar’ın ülkesini ve devletini eleştirmesinin doğru olmadığını söyledi ve Instagram’dan şu açıklamayı yaptı; “Merve Dizdar’ı aldığı ödülden dolayı yürekten kutluyorum. Çok büyük bir başarı. Gerçekten hem bir meslektaşı olarak hem de bir Türk vatandaşı olarak inanılmaz gurur duydum. Göğsüm kabardı. Amaaa..konuşması için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Kendisi Fransanın yıllarca işgal ettiği Cezayir için de aynı şeyleri düşünüyor mu? Cezayirli kızlardeşleri için de geçerlimi söyledikleri? (Çünkü ödülü Fransa’da alıyor)Ya da çocukları zorla dağa kaçırılmış Diyarbakır Anneleri için geçerli mi söyledikleri? Yurtdışında böyle bir ödül alırken onu bu ödüle taşıyan bu ülkenin okulları, bu ülkenin televizyon kanalları. Hele ki en popüler işi TRT’de yayınlanan dizisi.Şimdi en popüler işini devletin kanalında yapıp, milyonların kalbini kazanıp,para kazanıp, sonra yurtdışında böyle önemli bir ödül alıp, devletini,ülkesini ilk fırsatta şikayet etmesi bana doğru gelmiyor.. Ama yiğidi öldür, hakkını yeme.. Göstermiş olduğu oyunculuk başarısından dolayı kendisini bir kez daha yürekten kutluyorum..”

Merve Dizdar’dan Açıklama Geldi!

Eleştiri oklarının hedefinde olan Merve Dizdar, Cannes’daki tartışılan ödül konuşması hakkında açıklama yaptı: “Doğduğum ülke, buradaki kadınlar, hepimizin bir mücadelesi var, bu burada ve dünyanın her yerinde mevcut. Kadın olmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz ve ben de bunun hakkında bir konuşma yaptım” dedi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz