Cengiz Bozkurt Hız Kesmiyor! Kuzey Yıldızı: İlk Aşk’a Katıldı

Aleyna

Show TV

14 Ekim 2020

Cengiz Bozkurt Hız Kesmiyor! Kuzey Yıldızı: İlk Aşk’a Katıldı

Usta oyuncu Cengiz Bozkurt, Gençliğim Eyvah dizisinin başrol oyuncusuydu. Bozkurt, dizinin yayından kaldırılmasının ardından Kuzey Yıldızı: İlk Aşk dizisine transfer oldu.

Cengiz Bozkurt, Parmaklıklar Ardında gibi drama dizilerinde kötü karakter olarak başlayan televizyon kariyerinde Leyla ile Mecnun dizisi ile seviye atladı. Usta oyuncu, Leyla ile Mecnun’da canlandırdığı fenomen karakter Erdal Bakkal ile adını hafızalara kazıdı. Dizinin bitişinin ardından ekrandaki ve beyaz perdedeki neredeyse tüm kaliteli komedi yapımlarında Bozkurt’u izleme şansı bulduk.

Kuzey Yıldızı: İlk Aşk’a Geçti

Kuzey Yıldızı: İlk Aşk dizisi

Ancak ünlü oyuncunun büyük umutlarla başladığı son dizisi Gençliğim Eyvah düşük reytingler nedeniyle yayından kalktı. Bozkurt, hiç vakit kaybetmeden yeni bir diziyle anlaştı.

Cengiz Bozkurt’u yine Süreç Film’e ait sevilen dizi Kuzey Yıldızı: İlk Aşk’ta izleyeceğiz. Usta oyuncu dizide Almanya’dan gelen eğlenceli bir karakteri canlandırarak izleyiciyi güldürecek.

Cengiz Bozkurt Kimdir?

Cengiz Bozkurt

Cengiz Bozkurt, 24 Aralık 1965’te Nevşehir’de doğdu. Ankara Atatürk Lisesi’ni bitirdikten sonra ODTÜ Fizik bölümünde okumaya başladı. Ancak ODTÜ Oyuncuları’na katılan Bozkurt içindeki tiyatro aşkına engel olamadı ve okulu bıraktı. Goldsmiths University of London’da okumaya giden Bozkurt’un 14 senelik İngiltere macerası böyle başladı. Okurken işportacılık gibi işler yapan oyuncu 2000 yılında Arcola Theatre’ı kurdu.

2003’te Türkiye’ye dönen oyuncu önce Kenter Tiyatrosu’nda oyunlar oynamaya başladı ancak televizyona transfer olması uzun sürmedi. Geniş kitlelerce tanındığı Leyla ile Mecnun dizisinin ardından son olarak Jet Sosyete ve Gençliğim Eyvah’ta oynayan Bozkurt, komedinin aranan yüzü oldu.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz