Ceyda Düvenci’nin Büyük Mutluluğu: “Bize Kocaman Yürekler Gerek!”

Aleyna

Haberler

15 Ekim 2020

Ceyda Düvenci’nin Büyük Mutluluğu: “Bize Kocaman Yürekler Gerek!”

Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci, Sefirin Kızı dizisi için Bodrum’a giden eşi Bülent Şakrak uğruna tüm düzenini değiştirerek onun yanına taşındı. Özellikle serebral palsili kızı Melisa için çok zor olan süreçte Düvenci’yi mutlu eden bir gelişme yaşandı.

Ünlü oyuncular Ceyda Düvenci ve Bülent Şakrak mutluluklarıyla parmak ısırtıyor. Çift, çocukları Melisa ve Okan Ali’yle mutlu mesut sürdürdükleri hayatlarına dair detayları sık sık Instagram’dan paylaşıyor. Bu sezon Sefirin Kızı dizisinde rol alan Bülent Şakrak’ın çekimler için Bodrum’da kalması gerekince araya büyük bir özlem girdi.

Tüm Aile Bülent Şakrak’ın Peşinden Bodrum’a Gitti

Bülent Şakrak işi nedeniyle yılın neredeyse tamamını Bodrum’da geçirmek zorunda olunca Ceyda Düvenci de onun peşinden gitmeye karar verdi. Tüm işlerini ve çocuklarının hayatını yeniden düzenleyerek Bodrum’a taşınan Düvenci’ye takdir mesajları yağdı.

View this post on Instagram

Hayat bize bir cümle fısıldadı, biz de ailecek peşine düşüyoruz… 8 ay Bodrum’da yaşamak üzerine heyecanlı bir telaş başladı yuvamızda. Tası tarağı toplayıp uzun süre için başka şehirlerde ve evlerde yaşamaya kızımdan sebep başlamıştım yıllar önce. Yuvama ve alışkanlıklarıma ne kadar bağlı olduğumu paylaşımlarımdan yeterince anladığınızı düşünüyorum. Zorunluluklardan, inandığımız tedavilerin peşine düşe düşe ev bağlılığım ve takıntım zamanla hafiflemişti. “nasılsa dönüp dolaşıp yuvama dönüyorum” düşüncesiyle seyyah hayata bir şekilde alışmıştım. Hatta eğlenceli bile geliyordu. Ama bu defa biraz daha uzun bir süre için toparlanma telaşındayız…Sevgilim önümüzdeki yılı işi sebebiyle Bodrum’da geçirmek zorunda. Ben de tüm düzeni değiştirip yanına gitmekle, evde her hafta yolunu gözlemek arası gidip geliyordum. Sonra bir gün sakince kendime dedim ki “dünya bir günde değişti, herkesin tüm planladıkları alt üst oldu ve sen bu düzen içinde de mutlu olduğun, evlatlarının da mutlu olduğu bir biçim oluşturdun bir şekilde. Hayat kısa, kendini akışın mucizelerine bırak ve gerçek istediğini bul” Bunu kendime söylemek bile rahatlattı aslında ve gerçek isteğimin evlatlarımla sevgilimin yanında olmak olduğunu farketmem 1 dakikamı bile almadı. Ve sonra, yani kararımdan emin olduktan sonra da en önemlisi Melisa’nın düzeni olmakla beraber her ihtiyaç duyduğumuz şeyi mucizevi bir şekilde hale yola koyuverdik kısacık bir zamanda… heyecanlıyım… tüm yaşadıklarımızı videoya çekiyorum ki evlatlara hatıra olsun 😌 bize şans dileyin… 💙🧡💛💜❤️💚

A post shared by Ceyda Düvenci (@ceydadvenci) on

Çünkü Düvenci’nin taşınma süreci alışılandan daha zordu. Kızı Melisa’da serebral palsi olduğu için onun kaliteli bir eğitim alabileceği ve tedavilerini aksatmayacağı bir düzeni yeniden kurmak çok olası görünmüyordu.

“Yaşasın iyi eğitimciler”

Ceyda Düvenci aşkı için Bodrum’a taşınsa da çocuklarına da muhteşem bir düzen kurmayı başardığını mutlulukla ilan etti. Düvenci, kızı Melisa’ya kaynaştırma eğitimi veren ve engellilere göre düzenlenmiş bir devlet okulu bulduğunu söyledi.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Çooook mutluyum…. burada Melisama kocaman kucak açan, muhteşem öğretmenleri ve müdürü olan, tek katlı, engelli rampası ve engelli tuvaleti olan, kaynaştırma eğitimi veren, montessori eğitimi almış öğretmeniyle muhteşem bir devlet okulu buldum… Dereköy ilköğretim okulu… bir diğer adıyla Ahmet Zeki Büyükkuşoğlu ilköğretim okulu… ayrıca otizmli çocuklar için de özel sınıfları var… umutlarım çiçek açtı okulu gördüğümde. Öğretmenlerin aydınlık hali içimi ısıttı. Biraz önce kızımın öğretmeni Elif öğretmen aradı; ev ziyaretine gelmek istediğini ve Melisa’mın kaynaştırma süreci için bizleri daha yakından tanımayı ve birlikte yol haritası çıkartmak istediğini söyledi… ne kadar muhteşem değil mi? ? oğlumun muhteşem anaokulundan sonra @bdrmcocuklarevi kızıma da muhteşem bir köy okulu bulmak bizi çooook mutlu hissettirdi… ❤️???? yaşasın iyi eğitimciler ve Kocaman kalpler… tam da budur işte. Kaynaştırma eğitimi yürek işidir… bize Kocaman yürekler gerek ?????❤️

Ceyda Düvenci (@ceydadvenci)'in paylaştığı bir gönderi ()

Müdürün ve öğretmen kadrosunun içini ısıttığını söyleyen Düvenci, çocukları için muhteşem köy okulları bulmasına yardımcı olanlara teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Ünlü oyuncunun takipçileri çocuklarını özel okullara göndermek yerine böyle bir yol seçtiği ve bu güzel okulu tanıttığı için Düvenci’yi yorum yağmuruna tuttu.

“Sevgi dolu bir çocuk”

Ceyda Düvenci ve kızı Melisa

Serebral palsi (beyin felci) kasları ve motor becerileri etkileyen bir durum. Etkileri her çocukta değişik bir şekilde kendini gösteriyor. Ceyda Düvenci, Melisa henüz 4 yaşındayken Ayşe Arman’a verdiği bir röportajda kızının durumunu şöyle anlatmıştı:

“Sadece yüzde 35 görebiliyor. Bağımsız yürüyemiyor. Hedefimiz, yürüteçsiz yürüyebilmesini sağlamak. Tabii ki eğitimi diğer çocuklardan daha yavaşlatılmış olmak zorunda. Çabuk heyecanlanıyor. Heyecanlanınca vücudu kasılıyor. Daha sakin diyalog kurmak gerekiyor. Onun dışında bütün dileklerini, isteklerini dile getirebilen bir çocuk ama daha korunaklı bir şekilde. Sokakta yürüteciyle yürümeye bayılıyor, yedi düvelle barışık ve çok sevgi dolu bir çocuk.”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz