Chernobly Netflix’e Gelecek mi?

admin

Haberler

10 Haziran 2019

Chernobly Netflix’e Gelecek mi?

1986 yılında yaşanan Çernobil nükleer santrali patlamasının konu edildiği mini dizi Chernobyl, Game Of Thrones ve Braking Bad’i geride bırakacak kadar popüler olmayı başardı. Patlamanın etkileri Türkiye’ye de ulaştığı için Türk izleyicilerin de aşırı ilgi gösterdiği dizi ile ilgili en çok merak edilen konu ise Netflix kütüphanesine bu yapımın eklenip eklenmeyeceği. 

Chernobly Dizisinin Konusu

İngiliz-Amerikan ortak yapımı olan beş bölümlük mini dizi Chernobyl tarihi drama türündedir. Yapımcı ve senarist Craig Mazin, yönetmen ise Johan Renck. Amerikan HBO ile İngiliz Sky’ın ortak yapımı olan dizi 26 Nisan 1986 yılında Ukrayna’nın Çernobil şehrinde bulunan nükleer santralin patlamasını ve kaza sonrası çevrede yaşanan olayları anlatıyor. O gün yaşanan kazada 31 kişi yaşamını yitirmiş ve sonrasında bölgedeki kanser vakalarında büyük bir artış gözlenmişti. Santralden yayılan radyasyon Rusya ve Avrupa’yı doğrudan etkilemişti. Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı bir açıklamaya  göre Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombalarından yaklaşık  200 kat fazla radyasyon açığa çıkmıştı. Dizi ise kaza anından itibaren insan ve canlılar için kazanın neler götürdüğünü anlatıyor. 

Chernobly Netflix’te Yayınlanacak mı?

IMDb sıralamasında birçok popüler diziyi geride bırakarak ilk sıralara yükselmeyi başaran Chernobly dizisinin Netflix’e gelip gelmeyeceği büyük bir merak konusu. Yapımcı kuruluşlar ve Netflix tarafından bu konuda bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen dizinin fanları dijital platforma bu dizinin çok yakışacağını düşünüyorlar. Netflix popüler yayınları kütüphanesine katma konusunda oldukça başarılı. Yani her an bu dizi Netflix yayınları arasına girebilir. Şu an için ise bu diziyi Netflix üzerinden izleme şansınız ne yazık ki yok.

Chernobyl Hangi Kanalda Yayınlanıyor? 

Dizi Amerika’da HBO üzerinden seyrediliyor, bu durumda da Türkiye’deki yayın hakları otomatik olarak Digiturk’te. Pazartesi günleri Amerika yayını gerçekleşen dizinin yayınlanan son bölümü bi sonraki gün beIN Connect akışına giriyor. Dizinin Amerikan yayını Türkiye saati ile pazartesiyi salıya bağlayan gece 04:00’da yapılıyor. Salı günü ise 22:00’da beIN Series Drama kanalında Türkiye yayını yapılıyor. Dizi Digitürk’ün uygulamalarından da izlenebiliyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz