Cüneyt Arkın’ın Bitmek Bilmeyen Türkan Şoray Hayranlığı… “Gözleri Göz Değil Gözistandı”

Aleyna

Haberler

13 Kasım 2020

Cüneyt Arkın’ın Bitmek Bilmeyen Türkan Şoray Hayranlığı… “Gözleri Göz Değil Gözistandı”

İkisi de hala Türk sinemasının yaşayan efsaneleri, Yeşilçam’ın gözbebekleri… Cüneyt Arkın ve Türkan Şoray, Türk filmlerinde görünce mutlu olduğumuz birbirine en yakıştırdığımız çiftlerden biri. Eski filmlerin naifliği bize her rollerinde yansıtan usta oyuncular hala yeni nesil oyunculara örnek olmaya devam ediyor. Peki, Cüneyt Arkın’ın Türkan Şoray’a yıllarca hayran olduğunu ve hayranlığını en sonunda paylaştığı sosyal medya gönderisiyle itiraf ettiğini biliyor muydunuz?

yeşilçam filmleri cüneyt arkın

Sanki Ezelden Beri Beraberler

Türkan Şoray ve Cüneyt Arkın’ın birlikte rol aldığı efsane Yeşilçam filmlerinin tarihi 1964 yılına kadar uzanıyor. İlk filmlerinden biri olan Gözleri ömre Bedel’de rol alan ikili, birbirilerini ilk orada tanımışlar. Filmde birbirlerine çok aşık olan bir çifti canlandıran usta oyuncuların enerjileri birbirleriyle o kadar iyi uyum sağlamış ki, yıllar sonra bile siyah beyaz filmlerde Türkan Şoray ve Cüneyt Arkın’ı beraber izlemek büyük bir zevk.

yeşilçam filmleri türkan şoray

Cüneyt Arkın’ın Dönüm Noktası: “Gözleri Ömre Bedel”

türkan şoray cüneyt arkın

1964 yapımı olan bu film Cüneyt Arkın’ın ilk filmlerinden biri. O zamanlar 27 yaşında gencecik bir delikanlı olan Cüneyt Arkın, seyirci karşısına çıktığında yakışıklılığı ile herkesi büyülemişti. Türk sinemasının jönlerinden biri olmaya attığı ilk adım olan bu filmde başrolleri Türkan Şoray ile paylaşmak da Cüneyt Arkın’ın oldukça hoşuna gitmiş olacak ki, yıllar sonra yaptığı itiraflarından bile adeta samimiyet akıyor.

“Biz Oynamıyorduk, Aşkı Var Ediyorduk”

Yıllar sonra Türkan Şoray’ın sunduğu “Sinema Benim Aşkım” programına katılan Cüneyt Arkın, usta oyuncuya olan hayranlığını şu sözlerle dile getirmişti: “Sana aşık olduğum kadar sinemaya da aşıktım. İkisi bir araya gelince şaşırıyordum. Biz o filmlerde oynamıyorduk, aşkı var ediyorduk.”

cüneyt arkın yeşilçam

Türkan Şoray’dan da Cüneyt Arkın İtirafı Var!

türkan şoray

Türkan Şoray’a yıllar sonra filmlerdeki partnerleri ile ilgili düşünceleri sorulduğunda kendisi de Cüneyt Arkın’a övgüler yağdırmaktan kaçınmamış. Cüneyt Arkın için “Dünyanın en yakışıklı erkeklerinden biri” diyen güzel gözlü usta oyuncumuz, beraber rol aldıkları filmlerde kendisi de Cüneyt Arkın’dan etkilenmiş olsa gerek. Türkan Şoray, en sevilen filmlerinden biri olan Selvi Boylum Al Yazmalım’da beraber oynadığı Kadir İnanır hakkında ise “Bir zamanlar güzel bakardı” sözleriyle aralarının bozuk olabileceğinin sinyallerini vermişti.

Cüneyt Arkın Sosyal Medyayı Aktif Kullanan Ünlülerden

Usta oyuncumuz Cüneyt Arkın, şimdilerde tam 83 yaşında. Yaşına rağmen sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan usta oyuncumuz, özellikle gençlik fotoğraflarını paylaşıp hem nostalji yapmaya hem de gözlerimize bayram ettirmeye doyamıyor.

cüneyt arkın çocukları

Yıllar Sonra Sosyal Medyadan gelen Bir Türkan Şoray İtirafı Daha

Cüneyt Arkın, geçtiğimiz aylarda Türkan Şoray’la olan fotoğrafını Instagram’dan paylaşmış ve fotoğrafa yazdığı yorumla hepimizin gözlerinden kalpler çıkarmayı başarmıştı. Şoray’a hayranlığını bir kez daha dile getiren Arkın, sosyal medyada beğeni rekorları kırmış, oğlu Murat Arkın’dan da fotoğrafın altına “kalp” emojisi gelmişti.

“Sakın Gözlerine Bakma Ölürsün Dediler”

türkan şoray cüneyt arkın

Arım Balım Peteğim filminden bir kare paylaşan Cüneyt Arkın, fotoğrafın altına; “Türkan’la ilk filmimi çekerken “Sakın gözlerine bakma ölürsün” dediler. Kim gencecik yaşta ölmek ister ki? Karşılıklı ilk sahnemizde bu lafı çıkaramıyorum aklımdan. Kulaklarına, alnına, çenesine falan bakıyordum hep repliklerimi söylerken. Türkan nezaketten susuyor ama ben bir türlü istenen oyunculuğu veremiyordum. Sonunda “Ölürsem öleyim” diye isyan ettim ve baktım gözlerine.
Gözler göz değil gözistandı, memleket türküsüydü. Türkan o kadar alçakgönüllüdür ki, çocuk gibi darılır, çocuk gibi sevinir. Çok büyük aşk filmleri çektik birlikte. Genç kadınlar, delikanlılar özel hayatlarında bizim gibi sevip, bizim gibi aşık oluyorlardı..” notunu düşerek herkesin kalbini sımsıcak yaptı.

Cüneyt Arkın’ın Tam Elli Yıldır Musmutlu Bir Evliliği Var

cüneyt arkın evliliği

Her ne kadar Türkan Şoray’a olan hayranlığını her fırsatta dile getirse de ve biz onun gençliğinde Şoray’dan fazlasıyla etkilendiğini ve oyunculuğuna hayran olduğunu bilsek de, Cüneyt Arkın’ın tam 1970 yılından beri harika bir evliliği var. Eşi ve kendisine tıpatıp benzeyen oğulları Murat Arkın ve Kaan Cüreklibatır ile mutlu bir hayat yaşamış olan Cüneyt Arkın, şimdilerde Kuruluş Osman dizisinde rol alıyor. Usta oyuncumuza buradan uzun yıllar boyunca sağlık diliyor ve bize hediye ettiği tüm harika filmleri için ona teşekkür ediyoruz!

Benzer Haberler

Velit bulut 14 Kasım 2020

Nice senelere Cüneyt abi seviyoruz seni

Yorum Yaz