Dans Yeteneğiyle Dansçıları Bile Kendine Hayran Bırakan Serenay Sarıkaya Bir Zamanlar “Beceriksiz” Denerek Ekipten Atılmış!

Aleyna

Haberler

9 Kasım 2020

Dans Yeteneğiyle Dansçıları Bile Kendine Hayran Bırakan Serenay Sarıkaya Bir Zamanlar “Beceriksiz” Denerek Ekipten Atılmış!

Serenay Sarıkaya, sıra dışı dans yeteneği ve sesiyle meslektaşlarının arasından sıyrıldı. Müzikal projelerde akla gelen ilk isim olan Sarıkaya’nın aslında dans konusunda büyük travmaları olduğunu biliyor muydunuz?

Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya, henüz 18 yaşındayken sektöre adım attığında bile sesiyle dikkat çeken bir isimdi. Oyunculuktaki yeteneği de fark edilince Sarıkaya’yı giderek daha kaliteli projelerde görmeye başladık, her hafta güzel sesinden bir şarkı dinletmek de senaristlerin geleneği oldu. Özellikle Medcezir’de söylediği şarkılar hala hafızalarda. Fi dizisiyle öğrendik ki, ünlü oyuncunun yetenekleri bunlarla sınırlı değilmiş!

Dansçıları Bile Şaşırtan Bir Yetenek!

Serenay Sarıkaya, Türkiye’nin ilk internet dizilerinden Fi ile büyük patlama yaşadı. Bir balerini canlandıran Sarıkaya’nın dublör kullanacağı düşünülüyordu. Çünkü yirmili yaşlarında ve dans eğitimi almamış bir insanın bale sahnelerini canlandırması imkansıza yakın bir ihtimaldi.

Serenay Sarıkaya

Ancak Sarıkaya aylarca ders alarak vücuduna esneklik kazandırmayı başardı ve izleyenlerden tam not aldı!

Serenay Sarıkaya

Ünlü oyuncu Fi’de ve başrol oynadığı Alice müzikalinde dünyaca ünlü dans eğitmeni Beyhan Murphy’yle çalıştı. Murphy, ünlü oyuncunun ender bulunan ve doğal bir dans yeteneği olduğunu söylüyor. Dans ya da oyunculuk eğitimi almadan bu kadar iyi olmasının hayret verici olduğunu da ekliyor.

Serenay Sarıkaya

Ancak Serenay Sarıkaya’nın bu noktaya gelmesi tahmin edilenden de zor oldu!

Meğer “Beceriksiz” Bulunmuş!

Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya’nın dans etmek ve esnemekle ilgili büyük travmaları varmış. Annesinin çocukken jimnastiğe yazdırdığı Sarıkaya, “beceriksiz” denerek ekipten atılmış! Ünlü oyuncu da çok çabalamasına rağmen yeteneksiz görüldüğü bu alana bir daha hiç yanaşmamış. Ta ki Fi’ye kadar! Ünlü oyuncu süreci şöyle anlatıyor:

“Çok disiplinli şekilde milli takımlara hazırlanılan bir yerdi. Her gün gidiyorum, deniyorum, olmuyor. Bacaklarımı bile açamıyorum. En son, ‘Bu kızdan olmaz hiç zorlamayın’ diyerek geri gönderdiler. O gün bugündür hiç esneme ve dans işlerine bulaşmadım.”

“Hepinizden Nefret Ediyorum”

Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya, Fi dizisi döneminde ise “Ya şimdi ya da hiç” diye düşünüp balerin rolüne balıklama atladı. Dersler sürerken aylarca “Gelmek istemiyorum, hepinizden nefret ediyorum” dese de, ünlü oyuncu cesaretinin karşılığını fazlasıyla aldı. Oyunculuğunu, dans ve müzik yeteneğini herkese kanıtlayan oyuncu, artık günümüzün starlarından kabul ediliyor.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz