Dark 2. Sezonu Ne Zaman Başlıyor? Netflix Tarih Verdi…

admin

Haberler

6 Mayıs 2019

Dark 2. Sezonu Ne Zaman Başlıyor? Netflix Tarih Verdi…

Dijital dizi ve film yayın platformu Netflix’in en popüler serilerinden biri olan Dark’ın ilk sezonunun yayımlanmasının üzerinden bir buçuk yıldan fazla zaman geçti. Diziyi izleyip beğenenler ise uzun zamandır yeni sezonun ne zaman geleceğini merak ediyor. Netflix tarafından yayınlanan mini fragmanla serinin 2. sezon tarihi de belirlenmiş oldu. 

Haziran’da Netflix Kararacak

Netflix’in yayımladığı fragmana göre Dark yeni sezonu 21 Haziran’da yayınlanacak. Bazı dizileri haftalık olarak yayınlasa da Netflix’te genel olarak diziler sezon olarak yayımlanıyor. Dark da aynı şekilde 2. sezon tüm bölümleri birlikte yayınlanacak olan dizilerin arasında yer alıyor. 

Almanya’da bir nükleer santral civarında kurulu kasabada yaşanan olayları anlatan ve zaman kurgusuyla izleyicilerin zihinleriyle oynayan Dark, platformun en çok izlenen ‘Amerika dışı’ işlerinden biri. Platformun en çok izlenen Amerikan olmayan yapımı ise ülkemizde de pek çok kişi tarafından ilgiyle izlenen ‘La Casa De Papel’. Almanya’nın Netflix’e özel ürettiği ilk dizi olan Dark, pek çok izleyici tarafından ‘Almanya’nın Stranger Things’i olarak addediliyor. Bu yakıştırma belli bir yere kadar uygun olsa da Dark’ın daha karmaşık senaryosu ve karanlık yapısı dizinin izleyiciler tarafından farklı bir yere konmasını sağlıyor. Sosyal medya platformlarında iki dizinin de hayranları ‘hangi dizi daha iyi’ tartışmalarını sürdürüyor olsa da iki yapımın da aslında ‘gizem’ türünden beslenmeleri haricinde oldukça farklı bir yapıda olduklarını söylemek gerek. 

Dark Dizisi Konusu

Dark, kolaylıkla anlatılabilen ve anlatıldığında da genel bir fikir sahibi olmanıza olanak veren bir konuya sahip değil. Oldukça girift ve çetrefilli bir senaryoya sahip olan Dark, 2019, 1986 ve 1953 yıllarında, yani farklı zaman dilimlerinde geçiyor. Zaman yolculuğu kavramını başarıyla kullanan dizide, diğer pek çok benzer yapımda olduğu gibi geçmişte gerçekleştirilen bir eylem gelecekteki tüm akışı değiştirebiliyor. Karakterler bazen bir olayı düzeltmek için harekete geçtiklerinde aslında yaptıkları eylemin, düzeltmeye çalıştıkları şeyin başlangıcı olduğunu görüyoruz.

Oldukça yalın bir şekilde, izlemeyenler için dizinin konusundan bahsetmek gerekirse 2019 yılında Winden adlı küçük bir Alman kasabasındayız. Kasaba, kapanmak üzere olan bir nükleer santralin civarında kurulmuş. Jonas bu kasabada yaşayan bir lise öğrencisidir. Babasının intiharı üzerinden birkaç ay geçtikten sonra okula dönen Jonas yokluğunda bir çocuğun kaybolduğunu ve tüm kasabanın arama çalışmalarına katılmasına rağmen çocuğun bulunamadığını öğrenir. Arkadaşlarıyla birlikte çocuğun en son görüldüğü yere giden Jonas’ın yanındaki arkadaşlarından biri de yaşanan hengamede ormanda kaybolur. Kasabada kaybolan iki çocuk için arama çalışmaları hızlandırılırken hem Jonas, hem arkadaşları hem de aileleri kendileri ve geçmişleriyle ilgili oldukça karanlık ve gizemli sırlar öğrenmeye başlarlar. 

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz