Defne Samyeli Yarın Sileceğim Dedi ve Instagram’dan İçini Döktü! “Benim Kalbim Kırıldı Dün”…

Tvyayinakisi.com

Haberler

20 Kasım 2020

Defne Samyeli Yarın Sileceğim Dedi ve Instagram’dan İçini Döktü! “Benim Kalbim Kırıldı Dün”…

Defne Samyeli son dönemde yaşadığı Cem Yılmaz ilişkisi ile birlikte tam bir magazin figürü haline geldi. Neredeyse hemen hemen her adımı takip edilmeye başlandı.

Başarılı sunucu TRT Müzik’te yayınlanan İpek Açar’la İpek Yolu programına katılmış ve çok samimi açıklamalar yapmıştı. Özel hayatı ve kariyeri hakkında oldukça dikkat çekici sözler sarfetmişti.

Bu açıklamalarından biri annelik deneyimi ile alakalıydı. “İyi ki genç anne olmuşum. Anne olmak benim tercihim değildi ama beni o kadar değiştirdi ki, bir tarafım 4-5 çocuk daha yapardı. Bizim yaşlarımızda kız arkadaştan alabileceğin her şeyi onlardan alıyorsun. Sırtımı yaslayabileceğim bir destek olarak, en yakın dostundan alabileceğini onlardan alıyorsun, yeri geldiğinde annelik de yapıyorlar sana aslında” diyen güzel sunucu anneliğin ne kadar özel bir duygu olduğunu anlattı.

Fakat tabii ki “tık tacirleri” yerinde durmadı! Dün bütün gün manşetler “Defne Samyeli’nden Şok Açıklama! Anne Olmak Benim Tercihim Değildi” başlıklarıyla doldu taştı. Fakat biraz önce de bahsettiğimiz gibi Samyeli’nin açıklamasının bu açıklama ile uzaktan yakından alakası yoktu. Anneliği istemediği algısıyla karşı karşıya kalan Defne Samyeli aslında anneliğin ne kadar özel bir duygu olduğu anlatmıştı.

“Benim Kalbim Kırıldı Dün…”

Defne Samyeli bu haberlerin üstüne Instagram hesabından bugün bir açıklama yaparak adeta içini döktü. “Geçici bu post’ta içimi döktüm. Yarın kaldıracağım.” notuyla paylaştığı gönderide şunları söyledi;

“Yaptığım ve yapmayı planladığım işler için bu dünyaya geldiğime inanıyorum. Kalbim beni böyle yönlendiriyor. Hal böyleyken, bana bahşedilmiş bu şansların bir faturası olduğunu da biliyorum. “Şöhretin bedeli” gibi klişe bir ifadenin içi aslında ne dolu. Ben kendim, zor olsa da alıştım aslında. Basındaki Yeşilçamvari senaryolara, bir bekar kadın olarak attığım adımdan, para ve imkanlarıma kadar her şeyimi bir şekilde bir erkekle bağlantılandıran erkek egemen yazı diline, bu durumumdan istifade etmeye çalışıp basını kullanmaya çalışanlara, rakiplerin trollerine, algı operasyonlarına: hepsine alıştım. Çünkü ben beni biliyorum. Beni bilen de beni. Bana onlar yeter.

Ama neye alışamadım biliyor musunuz? Ailemin incitilmesine. Dün, bu akşam yayınlanacak / sohbet programının basın bülteni dağıtılmış. Sevgili İpek Açar’la genç yaşta anne olmamızın ne güzel bir şey olduğuna da değindiğimiz sohbet de yer almış içinde. Oradan cımbızla çekilen ifade, söyleniş amacının dışına çıkarılarak dijital ve yazılı basında “Defne Samyeli’den Şaşırtan ve Çok Tartışılan Sözler!” başlığı ve “Anne Olmak Benim Tercihim Değildi!” sözleriyle verildi. Maksat “tık”latmak, sansasyonel bir şeyler koymak ki sayfaların trafiği artsın. Bir annenin anneliği ile ilgili duygusunu bu denli çarpıtarak vermek, niyet bu olmasa da sadece kötülüğe hizmet ediyor.

Bir de üstelik, bu haberler ailece önümüze düştüğünde söz konusu çocuğumun doğum gününü kutluyorduk. Her ne kadar ekranı ve kameraları seçerek bu dünyanın gerçeklerine aşina olsa da, ne kadar büyüse de, o benim çocuğum, ve tabii anlayışla karşıladı. Ama benim kalbim kırıldı dün. Bilmenizi istedim. Biraz empati hepimize iyi gelir. Sevgilerimle…”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz