Deniz Yıldızı Oyuncuları Tatvan’da Sahne Aldı

admin

Haberler

11 Ocak 2016

Deniz Yıldızı Oyuncuları Tatvan’da Sahne Aldı

Deniz Yıldızı dizisi ile milyonların gönlünde taht kurmayı başaran ünlü oyuncular Cantuğ Turay ile Begüm Topçu Turay geçtiğimiz günlerde Bitlis’in Tatvan ilçesinde sahneye çıktılar. Ritüel Sanat Merkezi adı ile Tatvan Sanat Topluluğu Derneği aracılığı ile Tatvan Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda sahne alan çift ‘On Dakika Ara’ adlı özel oyunlarını sahnelediler.

İzleyenlere kahkaha dolu anlar yaşatmayı başaran çift, deneme çekimleri için girdikleri projede yaşadıklarını ve yüzlerce kişi arasından sonra seçildikten sonra başlarından geçen hikayeleri komik bir dil ile anlattı. ‘On Dakika Ara’ adlı komedi gösterisinde oyuncular kahkaha dolu anlarını izleyenler ile paylaşırken basın mensupları da orada yer alıyordu.

Oyunculara Yoğun İlgi Vardı

Turay çifti, bu bölgeye 3 kere geldiklerini ve her seferinde Tatvan halkı tarafından güzel bir şekilde ağırlandıklarını belirterek gördükleri ilgi ve misafirperver tavırlardan dolayı fazlasıyla memnun olduklarını belirttiler. Her sene turne programları arasında Muş, Ağrı, Bingöl, Batman, Mardin ve Bitlis’i eklediklerini söyleyen Cantuğ Turay, oyunlarının her zaman Tatvan’da yer almasını istediklerini söyledi.

Tatvan’a üçüncü kez geldiklerini belirten Turay, ‘Tiyatro oyunumuzu sahnelediğimiz salon aslında izleyiciler için yetersiz diyebiliriz. Tatvan’ın bence çok daha büyük ve kapsamlı bir kültür merkezine ihtiyacı var. İlçedeki sanatsal faaliyetleri yürüten topluluklara devlet tarafından resmi destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum.’ şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz