Diriliş Ertuğrul Dizisi GTÜ’de Ödül Aldı

14 Aralık 2015
Diriliş Ertuğrul Dizisi GTÜ’de Ödül Aldı

Kocaeli’nin Gebze içlesinde yer alan Gebze Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği organizasyonda ‘Yılın En İyi Televizyon Dizisi’ ödülüne laik görülen Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, yönetmeni Metin Günay ve dizinin ünlü oyuncuları Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Didem Balçın öğrenciler ile bir araya gelerek keyifli bir sohbet gerçekleştirdiler.

Ödül törenine özel bir konuşma yapan Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, ‘ Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Turkuaz Kelebek Ödülleri’nde, ödüllerimizin TRT ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul’un yönetmeni, senaristi ve oyuncularına veriliyor olması bizi oldukça mutlu ediyor. Örf, adet ve geleneklerimizin işlendiği bu önemli dizi ekibine teşekkür ederiz.’ şeklinde konuştu.

Diriliş Ertuğrul Dizisi Ekibi Öğrencilerin Sorularını Cevapladı

Toplum olarak okuma alışkanlıklarımızın düşük seviyelerde olduğunu belirten Haluk Görgün, Diriliş Ertuğrul dizisi sayesinde okuma alışkanlığına sahip olmayan büyük bir kitlenin de tarih açısından bilgilendirildiğini belirtti. Osmanlı Devleti’nin kuruluşu ve Milli Mücadele yılları ile ilgili büyük bir kesimin fikir sahibi olmadığını söyleyen Görgün, ilk kez düzenledikleri organizasyonda ödülü bu sebeple Diriliş Ertuğrul dizisine laik gördüklerini söyledi.

Diriliş Ertuğrul dizisi ekibini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Görgün, dizide emeği geçen herkese teşekkür ederek En İyi Televizyon Dizisi seçilen Diriliş Ertuğrul dizisi ekibine öğrenci kulüpleri tarafından ödüllerini verdi. Konuşmalar ve ödül töreninin sona ermesinden sonra ise dizi ekibi öğrencilerden gelen soruları cevapladılar.

Bu Haberi Dilediğiniz Gibi Paylaşabilirsiniz!

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz