Diriliş Ertuğrul Dizisinde Sultan Alaeddin’i Canlandıran Burak Hakkı’nın İlginç Kariyeri! Kariyeri İçin Dönüm Noktası Olan Kişi Sibel Can…

Aleyna

Haberler

2 Kasım 2020

Diriliş Ertuğrul Dizisinde Sultan Alaeddin’i Canlandıran Burak Hakkı’nın İlginç Kariyeri! Kariyeri İçin Dönüm Noktası Olan Kişi Sibel Can…

Diriliş Ertuğrul dizisinin Sultan Alaeddin rolündeki başarısıyla dikkatleri üzerine çeken Burak Hakkı, 2000 yılından beri aktif olarak oyunculuk yapıyor. Kaybolan Yıllar, Dudaktan Kalbe, Küçük Kadınlar, Yer Gök Aşk ve İkizler Memo-Can oyuncunun rol aldığı bilinen diziler arasında yer alıyor.

Burak Hakkı’nın kariyer hayatı ise 1994 yılında Best Model of Turkey yarışmasında birinci seçilerek başladı. Yakışıklılığı ile dikkat çeken oyuncuya o yıllarda yavaş yavaş teklifler gelmeye başladı. 1995 yılından itibaren Avustralya ve Tunus’ta yapılan fotomodellik yarışmalarında da derece alarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmişti.

Gittikçe fark edilir olmaya başlayan Burak Hakkı, İstanbul Üniversitesi’nde ekonometri bölümünü bitirdikten sonra modellik yapmaya karar vermişti. İtalya, Fransa, Avusturya, Almanya ve İsviçre dahil olmak üzere Avrupa ülkesinde bulunan birçok ajans ve ünlü modacı ile çalışmaya başladı.  

İşte Kariyerindeki Dönüm Noktası!

Burak Hakkı’nın kariyerinin dönüm noktası ve sonrasında tüm tekliflerin yağmur gibi yağmasını sağlayan olay ise Sibel Can sayesinde gerçekleşti. 1997 yılında Sibel Can’ın “Kanasın” şarkısının klibinde rol alan Burak Hakkı, o dönem çok konuşulmuş ve çok dikkat çekmişti.

Yıllar sonra bile katıldığı her programda Sibel Can’la olan klibi gündeme gelen Burak Hakkı’ya o günler hakkındaki düşünceleri sorulduğunda şöyle cevap veriyor: “İnsanların beni o kliple tanıdı. Sibel Can’la tanıştığım ve birlikte bir projede yer aldığım için çok mutluyum. Klip o zamanlar çok popüler oldu. Kariyerimin açısından en olumlu olaylardan biri.”

Burak Hakkı, 2001 yılında kendisi gibi model olan Sema Şimşek ile evlenmiş ve Rüzgar adında bir erkek çocukları olmuştu. 2012 yılında Sema Şimşek’ten boşanan oyuncu, şimdilerde oğlu ve annesiyle beraber yaşıyor.

blank

Artık Organik Tarımla Uğraşıyor!

2018 yılından bu yana aktif olarak bir projede yer almayan Hakkı, son yıllarda kendisi organik tarıma ve çiftçiliğe vermiş durumda. Çanakkale’de arsa satın alan ve ceviz üreticiliğine başlayan oyuncu, sosyal medya hesabından da çiftlik hayatıyla ilgili sık sık paylaşım yapıyor.

Gelibolu’daki çiftliğinde annesi ve oğluyla birlikte yaşayan oyuncu, pandemi dönemini de çiftlikte geçirdiğini ve artık İstanbul’a dönmek istemediğini söylüyor. Köy hayatında yaşam amacını ve aradığı huzuru bulduğunu söyleyen Burak Hakkı, hasadını yaptığı cevizleri sosyal medyada paylaşırken “Gülümse” notunu paylaşmıştı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz