Diriliş Ertuğrul Dizisinde’ki Kılıçlar Satış Patlaması Yaşıyor

Diriliş Ertuğrul Dizisinde’ki Kılıçlar Satış Patlaması Yaşıyor

Türkiye’de yayınlanmaya başlayan ve kısa bir süre içerisinde büyük ilgi gören Diriliş Ertuğrul dizisi, Arap ülkelerinde de yayınlanmaya başlanmıştı. Dizide kullanılan ve Ertuğrul Gazi’nin kullandığı kılıçlara ise son günlerde büyük bir talep gösteriliyor. Bursalı bıçakçılar tarafından el yapımı olarak üretilen kılıçların satışlarında büyük bir patlama yaşanıyor.

Ertuğrul kılıçları Türkiye’de ilgi gördüğü gibi aynı zamanda Arap ülkelerinde de büyük bir ilgi görüyor. Zülfikar kılıçlarına ise ilginç bir şekilde İran’dan büyük bir talep gelyior.

Kılıçların Fiyatları Nedir?

Ertuğrul kılıçlarının fiyatları ise biraz değişken. Kılıçların ağırlıkları ve tasarımlarına göre 300 TL bile 1.000 TL arasında satılıyor. Aziz Şen, ‘Diriliş Ertuğrul dizisindeki Ertuğrul Gazi’nin kullandığı kılıçlara Türkiye ve Arap ülkelerinden yoğun bir talep var. Siparişleri hazırlayabilmek için fazlasıyla zorlanıyoruz. Vatandaşlarımız bize uğrayarak Ertuğrul Gazi kılıçlarını soruyor. Ölçüleri aldıktan sonra dizide kullanılan kılıçların aynısını müşterilerimiz için üretiyoruz. Kılıçlar 6 günde tamamlanıyor. Fiyat ise kılıçların boyutlarına ve ağırlıklarına göre değişiyor. Müşterilerimiz kılıçları evlerinde süs olarak kullanmak için ya da hediye verebilmek için satın alıyor.’ dedi.

Zülfikar kılıcına ise en fazla İran’dan talep geldiğini söyleyen Şen, ‘İran’dan özel olarak gelen müşterilerimiz var. İranlı müşterilerimizin taleplerine göre Zülfikar kılıçları hazırlıyoruz. Ancak bu kılıçların boyutları ve ağırlıkları farklı olduğu için 500 ile 1.500 TL arasında fiyatlara sahip olabiliyor.’ şeklinde konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz