Diriliş Ertuğrul Filminin Senaristi Mehmet Bozdağ Açıklama Yaptı

admin

TRT 1

22 Aralık 2015

Diriliş Ertuğrul Filminin Senaristi Mehmet Bozdağ Açıklama Yaptı

Diriliş Ertuğrul filminin senaristi ve yapımcısı olan Mehmet Bozdağ, diziye başladıkları zaman hiçbir oyuncunun kendilerine güvenmediklerini ve projenin yakın bir zaman içerisinde batacağını düşündüklerini söyledi. Bu durumun ilk başlarda oldukça moral bozucu bir durum olduğunu söyleyen Bozdağ, zaman içerisinde bu sıkıntıları aştıklarını ve projeyi başarılı bir çizgiye oturttuklarını belirtti.

Tekden Film tarafından hayata geçirilen Diriliş Ertuğrul dizi senaristi ve aynı zamanda yapımcısı olan Mehmet Bozdağ, başladığı ilk günden sonra büyük bir ilgi gören dizisini ve yeni projelerini de açıkladı. Engin Altan Düzyatan’ın Ertuğrul Gazi adlı karakterini canlandırdığı dizinin ünlü oyunculara farklı bir kapıyı açtığını belirten Bozdağ, ‘Senaryoya göre oyuncu seçilmesi normal bir durumdur. Ancak oyuncuya göre senaryo yazılmaz’ şeklinde açıklama yaptı.

Dizi Kaç Sezon Devam Edecek?

1.5 yıldır devam eden Diriliş Ertuğrul dizisinin ortalama olarak 4 yıllık bir plan üzerine oturtulduğu söyleniyor. Osmanlı Devleti’nin kuruluş sürecini anlatabilmenin büyük bir hayali olduğunu söyleyen ünlü senarist, dünyanın en muhteşem hikayeleri arasında Osmanlı Devleti’nin hikayesinin olduğunu düşünüyor.

Üç sezon yayınlanacak şekilde tasarlanan projede daha 1.5 yıllık bir süreç daha bulunuyor. Tüm hikaye ve senaryo ise hazır durumda. Diziye başlarken bütün detayları planlayarak ilerleyen Bozdağ, reyting sıralamalarındaki yerlerinden memnun olduklarını ve bu şekilde başarılı gittkleri takdirde ellerindeki 1.5 yıllık senaryoyu izleyenler ile paylaşabileceklerini anlattı.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz