Rol Model Alınan Dizi Oyuncuları Araştırması Sonuçlandı

22 Aralık 2015
Rol Model Alınan Dizi Oyuncuları Araştırması Sonuçlandı

Türk televizyon dizileri ile ilgili en fazla merak edilen konular arasında uzun yıllardır bu soru yer alıyor. Hangi oyuncuyu rol model alıyorsunuz adı altında uzun yıllardır yapılan araştırmalar bu yıl da şaşırtan sonuçlar ortaya çıkarttı. Yapılan araştırmalarda verilen cevaplarda erkekler Kenan, kadınlar ise Eçin dediler.

Televizyon izleyicilerinin %45’lik bir kısmı genel olarak 3 adet ayrı diziyi takip ediyor. Dizi öncesindeki özetlerin %54’lük oranında da takip edildiği biliniyor. Erkeklerin yerinde olmak istedikleri ve rol model aldıkları oyuncu ise Kenan İmirzalıoğlu oluyor. Kadınlara bu soru sorulduğu zaman ise yoğun olarak Elçin Sangu cevabı alınıyor. Aynı zamanda yapılan araştırmalarda izleyici kitlesinin yerli komedi dizileri, yabancı ve aksiyon dolu polisiye dizilere tercih ettikleri de ortaya çıktı.

Komedi Dizileri 1. Sırada

DORinsight tarafından yapılan bu kapsamlı araştırmada, sürekli olarak değişen izleyici profilleri de ortaya çıkmış oldu. Yapılan araştırmalara göre, izleyicilerin büyük bir kesimini oluşturan %45’lik oran haftada farklı farklı üç ayrı diziyi izliyor. Haftada içerisinde sadece bir dizi takip edenlerin oranı ise %28 gibi oldukça düşük bir orana sahip. Hiç dizi izlemeyenlerin oranları ise %11 civarında. Her gün dizi izleyenlere bakıldığı zaman ise %16 oranları ortaya çıkıyor.

İzleyicilerin ne tür dizileri sevdikleri sorulduğu zaman ise çoğunluk tercihini komedi dizilerinden yana yaptığını söylüyor. Komedi dizilerinin hemen ardından ise dram ve aşk dizileri geliyor. 

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz