Diriliş Ertuğrul Sezon Finali ile Şoke Etti

admin

TRT 1

21 Haziran 2016

Diriliş Ertuğrul Sezon Finali ile Şoke Etti

Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşener ve Hülya Darcan'ın başrollerinde yer aldığı ünlü dizi Diriliş Ertuğrul yaz aylarının gelmesi ile birlikte 61. bölümü ile sezon finali yaptı. Tekden tarafından yapımcılığı üstlenen Diriliş Ertuğrul dizisi final bölümü ile nefesleri kesecek anları izleyenlere yaşatmayı başardı.

Dizinin sezon finali bölümünde Ertuğrul'un sebep olduğu olaylar ortaya çıkar ve iki kardeş arasında büyük bir tartışma başlar. Bu sert geçen tartışma ile birlikte Hayme'nin de ortaya çıkması olayların daha da büyümesine yol açar. Sungur Tekin'in ağır yaralı olduğunu öğrenen Hayme artık tamamen karamsarlığa bürünmüştür.

Ertuğrul Bizans Sınırına Doğru Yol Alıyor

Tüm iplerin kopmasına yol açan yaralanma olayı Süleyman Şah'ın evlatları arasındaki gerginliğin artık durdurulamayacak noktaya gelmesine sebep olur. Gündoğu ise annesine rest çektikten sonra beylik seçimleri için toyun toplanmasını talep eder.

Hayme, oğlunun isteğine olumlu yaklaşır ve Ertuğrul'u durduracağına dair planlar yapmaya başlar. Fakat Ertuğrul'un da Kayılar'a bey olabilmek için aday olması iki kardeş arasında sıkı bir seçim çalışmasının yapılmasına sebep olur. Toyda yapılacak olan seçimlerde Gündoğdu Kayılar'ın yeni beyi seçildikten sonra Ertuğrul kendisine inananları da yanına alarak Bizans sınırına göç etmek üzere toydan ayrılır.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz