Disney Plus’ın Türkiye Hamlesinden Sonra Eleştiriler Şahan Gökbakar’a Çevrildi: “Parayı Seviyor!”

Aleyna

Haberler

3 Temmuz 2023

Disney Plus’ın Türkiye Hamlesinden Sonra Eleştiriler Şahan Gökbakar’a Çevrildi: “Parayı Seviyor!”

Disney Plus’ın geçtiğimiz günlerde Türkiye yapımı tüm dizi ve filmleri platformdan kaldırması büyük tepkiye yol açtı. Bu durumdan sonra Disney Plus’a film satmış olan Şahan Gökbakar, Gülse Birsel ve Ata Demirer’e eleştiri yağdı. Özellikle Şahan Gökbakar, ünlü Recep İvedik serisinin tüm filmleri Disney Plus’a getirtmiş ve pek çok kişiyi Disney Plus üyesi yapmıştı, hatta bu konuda dünya rekoru bile kırıldı! Platformla 5 yıllık sözleşme imzalayan Şahan Gökbakar, geçtiğimiz gece Instagram’dan açıklama yaparak takipçilerinden özür diledi. Ancak ünlü komedyene tepki gösteren sadece seyircileri değildi. Twitter’dan ünlü yönetmen Murat Şeker, Şahan Gökbakar’a demediğini bırakmadı.

Şahan’dan Açıklama!

Şahan Gökbakar’ın açıklaması şu şekilde:

“Disney başkanı Bob Iger beyin almış olduğu kararla strateji değişikliği yapmışlar ve birçok ülkede mahalli içerikleri platformdan atmışlar. Atmışlar diyorum şundan dolayı bizim de 1 hafta evvel haberimiz oldu. Bob Iger’ın almış olduğu bu karara, Disney+Turkiye yönetiminin de oldukça mutsuz bulunduğunu yakından biliyorum. Milyonlarca seyircimizin biz yalnızca bu platformdayız diye Disney+’a üye bulunduğunun farkındayım ve kendimi utangaç hissediyorum. Hepinizden özür temenni ediyorum. Böyle bir sonucu bu kadar keyfe üzüntü, seyircisine tek izahat yapmadan alan ve üyelerini bu kadar umursamayan Disney Plus’ın yaptığını oldukça yanlış buluyorum. 5 yıl süresince yalnız Disney’de olup, yayınlanmamak ve seyircimden uzak kalmak benim için kabul edilebilir değil. Mutluluğum Disney benzer biçimde bir platformda Dünya Rekoru kırmış olmamız ve bunun gururu. Hepinize oldukça teşekkür ediyorum ve güvenilir olun yakın zamanda tekrardan beraber olacağız. Seyircilerimize saygılarımla.”

Şahan Gökbakar Eleştirilerin Hedefinde!

Bu açıklamanın ardından ünlü yönetmen Murat Şeker eleştirel bir tweet attı ve “Koşa koşa Amerikalılara filmlerini satanlar şimdi paşa paşa özür diliyorlar. Biz demiştik ama kötü olmuştuk… Bağzı insanlar parayı çok seviyor. Ama ‘daha çok’ aslında ‘daha iyi’ değil onu anlamıyorlar” dedi. Şeker’in bu sözleri ünlü komedyeni oldukça sinirlendirdi. Gökbakar, “Bana mı laf çakıyorsun aklınca sen? Ya kaç kere ‘Beni de alın, beni de alın’ diye Disney’le görüşmedin mi? Hadi görüşmedim de! Çakallarla Dansı Taff ve Tim’sle beraber Disney’e satmadın mı kardesim? Cemal (Okan) abiye ve Timur’a (Savcı) saygım var daha yazmayayım da, birader sen ne kolpa adamsın ya…” karşılığını verdi.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz