Doğa Rutkay’dan ilginç dondurma tarifi! İlik suyuyla…

Tvyayinakisi.com

Haberler

28 Mayıs 2020

Doğa Rutkay’dan ilginç dondurma tarifi! İlik suyuyla…

Başarılı oyuncu Doğa Rutkay mutfağa girerek hamaratlığını konuşturdu. Güzel sanatçı, doğal malzemelerle hazırlanan dondurma tarifiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Gurvita ilikli kemik suyuyla 17 adımda lezzetli bir dondurma hazırlamayı başaran Doğa Rutkay, bütün tarifini kendi sosyal medya hesabındaki hikaye bölümünden paylaştı. Rutkay tarifi sırasında Gurvita’nın yaratıcısı Bahar Şamhili Tanju’ya selam söylemeyi ihmal etmedi.

2014 yılında hayatını gazeteci Kerimcan Kamal ile birleştiren başarılı oyuncu Doğa Rutkay, 2018 yılında ikizleri Piraye ve Rutkay Kerim’i kucağına aldı. İkizlerinin dünyaya gelmesiyle beraber güzel yıldız sağlıklı ve doğal besinlere yönelmeye başladı.

Koronavirüs vakalarıyla ortaya çıkan karantina sürecini fırsat bilen Doğa Rutkay, eşi ve çocuklarıyla daha çok zaman geçirmeye başladı. Show TV’de izleyicisiyle buluşan “Güldür Güldür Show” programındaki performansıyla alkış toplayan güzel oyuncu mutfaktaki becerileriyle de övgüleri topladı.

DOĞA RUTKAY’IN MUTFAĞINDAN DOĞAL DONDURMA TARİFİ

blank

Evinin mutfağından sosyal medya hesabındaki hikayeleriyle seslenen Doğa Rutkay; “Bugün yeni öğrendiğim çok güzel bir dondurma tarifi var. Sizlere o dondurma tarifini vermek istiyorum” dedi. Dondurma tarifinde Gurvita markasının yaratıcısı olan komşusu Bahar’dan tüyo aldığını belirten Rutkay, “İlk defa dondurmayı ilikli kemik suyuyla yapacağım. Komşum Bahar dedi ki; içerisinde bol miktarda kollajen olduğu için besin değeri yüksek olacak ve jelatin görevi üstelenerek dondurmanın kıvamının tutmasını sağlayacak” ifadelerine yer verdi.

İlikli kemik suyu olmadan da tarifin yapılabileceğini belirten başarılı oyunca adım adım dondurmanın yapılışını takipçilerine gösterdi. Çekim sırasında eşi Kerimcan Kamal’ın küçük şakalarına maruz kalan Rutkay sevimli aile halleriyle takipçilerinin içini ısıtıyor.

İşte Doğa Rutkay’ın dondurmasının malzemeleri:

  • Gurvita ilikli kemik suyu (sade)
  • 2 su bardağı süt
  • 2 yumurta sarısı
  • İstenilen meyveler (çilek-muz)
  • 4 tatlı kaşığı bal

Dondurmanın yapılışı:

  • Tencerenin içerisine ilik suyu, süt ve yumurta sarısını ekleyerek kısık ateşte kaynamaya bırakın. Yumurtanın sarısını, çiğ kalmaması için çırparak kaynatın.
  • 250 gram kadar 1 bütün muzu ve 4 yemek kaşığı balı blendarın içerisine atarak parçalayın ve püre haline getirin.
  • Püreyi ocakta ısıttığınız ilik suyu, süt ve yumurta sarısına ekleyerek homojen bir şekilde karıştırın.
  • Ardından karışımı kaselere ya da kuplara doldurarak derin dondurucuya atın ve soğumasını bekleyin.
Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz