Doğduğun Ev Kaderin Değil! İşte Kenan İmirzalıoğlu’nun Çobanlıktan Starlığa Uzanan Öyküsü…

Aleyna

ATV

18 Kasım 2020

Doğduğun Ev Kaderin Değil! İşte Kenan İmirzalıoğlu’nun Çobanlıktan Starlığa Uzanan Öyküsü…

Kenan İmirzalıoğlu tartışmasız bir şekilde döneminin en büyük starlarından biri haline geldi. Ancak köyde çobanlık yaptığı günlerde bunun olabileceğini hiç düşünmemişti!

Kenan İmirzalıoğlu

Kenan İmirzalıoğlu, Best Model yarışmasını kazanıp Deli Yürek dizisiyle ekranlara transfer olduğunda onu kimse ciddiye almadı. Hatta o dönemin en ateşli tartışması olan “Mankenden oyuncu olur mu” tartışmasının en büyük hedeflerinden biri de İmirzalıoğlu’ydu. Ünlü oyuncu o günden beri yaptığı doğru kariyer seçimleri ve yeteneği sayesinde kendini bir star konumuna taşımayı başardı. Oyunculuğunun tartışıldığı günlerden büyük usta Şener Şen’in bile “Kenan var diye bu projeyi kabul ettim” dediği günlere geldi! İmirzalıoğlu, dünya çapında kazandığı şöhretle ve yeni doğan çocuğuyla birlikte hayatının en parlak dönemini yaşıyor.

Ancak köyde doğan bir delikanlı olarak buralara gelmesi hiç kolay olmadı. İşte Kenan İmirzalıoğlu’nun köyde geçen çocukluğunun öyküsü…

İlk Hatırladığı Şey Çobanlık Anıları

Kenan İmirzalıoğlu ve ailesi

Kenan İmirzalıoğlu, 1974’te Ankara’ya bağlı Üçem köyünde doğdu. Çiftçilik ve hayvancılık yapan bir ailenin oğlu olan İmirzalıoğlu’nun o günlere dair hatırladığı ilk şey, “köyde koyun otlatırken aldığı kekik kokusu ve beyaz kuzular“. O günlerde bir gün bu ülkenin en tanınan ve sevilen insanlarından biri olacağını hayal etmemiş bile!

Üniversiteyle Değişen Hayat

Kenan İmirzalıoğlu

Kenan İmirzalıoğlu’nu İstanbul’a getiren şey ise üniversite. Anlayacağınız, ünlü oyuncu “çobanlık yaparken üniversiteyi kazanan” kahramanlardan biri! Ama Kenan İmirzalıoğlu’nun anlattıklarına göre işin aslı çok başka.

Ünlü oyuncu lise bittikten sonra üniversite sınavını kazanamamış. Bu başarısız denemeyi “Başımda kavak yelleri, ergenlik kafası” diyerek anlatıyor. İlk denemenin başarısızlığından sonra oğlunu çiftçi yapmayı kafaya koyan babası, Kenan İmirzalıoğlu’na bir “hızlandırılmış çiftçilik” kursu vermiş! Ancak ünlü oyuncunun annesi duruma müdahale etmiş ve Kenan İmirzalıoğlu toprak işlemeyi ve hayvancılığı öğrenmek yerine ders çalışmaya başlamış. Sonra da İstanbul2a -abisinin yanına- giderek dershaneye başlamış. Yıldız Teknik Üniversitesi’ni kazanan ünlü oyuncu Matematik bölümünü başarıyla bitirmiş!

Kaderini Değiştirmek Meselesi!

Kenan İmirzalıoğlu

Kenan İmirzalıoğlu, köyden gelip başardığı her şey hakkında, “ ‘Coğrafya kaderindir’ diye bir söz var ya, mesele o kaderi değiştirmekte” diyor ve kaderini değiştirmek isteyen herkese ilham oluyor!

Aslında üniversite biter bitmez Ankara’ya dönmek isteyen İmirzalıoğlu ısrarlar sonucu Best Model’a katılınca tüm hayatı değişiyor. Üzerinden akan kalitesi ve beyefendiliği sayesinde de günümüzün en büyük yıldızlarından biri haline geliyor!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz