Düğün Dernek Mahkemelik Oldu

Düğün Dernek Mahkemelik Oldu

Son dönemlerin en fazla izlenen filmleri arasında yer alan Düğün Dernek filminde çalınan bir şarkıdan dolayı film ekibine tazminat davası açıldı. Filmde çalan ‘Entarisi Dım Dım Yar’ türküsünün dedesi Osman Şan’a ait bir beste olduğunu söyleyen Nida Şan, Düğün Dernek filmine tazminat davası açtı.

Ahmet Kural ile Murat Cemcir’in yaptığı açıklamalarda ise bu olayın dizi ekibi arasında büyük bir gerginliğe yol açtığı söylendi. Düğün Dernek filminin serisinin yönetmenliğini ve senaristliğini yapan Selçuk Aydemir, büyük bir gişe başarısı elde ettiklerini ve her yapımda olduğu gibi bu yapımda da bu başarıdan pay elde etmek isteyen insanlar olabileceğini söyledi.

Nida Şan Dava ile İlgili Açıklama Yaptı

Nida Şan, filmin yapımcısı BKM’ye eserin kullanılmamasını istediğini söylediğini ve yapımcıların bu talebi görmezden geldiğini belirtti. İstanbul 3. Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi’nde tazminat davası açan Şan, Bir Yiğit Gurbete Gitse adlı Türk filminin kopyasını da mahkemeye delil olarak sundu.

Şan sözlerine şöyle devam etti, ‘Davayı Ahmet Kural ile Murat Cemcir’in türküsü gibi gösteren ve izinsiz kullanan film ekibine açıyorum. Eserin, müzik ödül törenlerinde eser sahibinin ismi zikredilmeden yer alması da yasaktır. Şan ailesi manevi açıdan oldukça mağdur duruma düşürülmüştür.’

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz