Ekranın En Parlak Yıldızı Ama Ömrünü Hukukla Geçirmek İstiyor! İşte Esra Bilgiç’in Zorlu Kariyer Yolculuğu

Aleyna

Haberler

17 Kasım 2020

Ekranın En Parlak Yıldızı Ama Ömrünü Hukukla Geçirmek İstiyor! İşte Esra Bilgiç’in Zorlu Kariyer Yolculuğu

Ünlü oyuncu Esra Bilgiç bu dönem Ramo dizisiyle ekranlarda fırtınalar estiriyor. Ama o aynı zamanda bir hukuk öğrencisi! İşte ünlü oyuncunun zorlu kariyer ve eğitim hayatı…

Esra Bilgiç

Esra Bilgiç, sezonlar boyunca ekranları kasıp kavuran Diriliş: Ertuğrul dizisindeki Halime Hatun karakterinin ardından bu sezon da Ramo dizisindeki Sibel karakteriyle karşımıza çıktı. Her hafta başarılı performansıyla izleyiciyi ekrana kilitleyen Bilgiç, bir yandan da hukuk bitirmeye çalışıyor! İşte ünlü oyuncunun zorlu geçen kariyeri ve eğitim hayatı…

Her Okulda Bir İzi Var!

Esra Bilgiç

1992’de Ankara’da doğan Esra Bilgiç önce Hacettepe Üniversitesi’nde Arkeoloji sonra da Bilkent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler okudu. Sürekli yeni şeyler öğrenmek isteyen Bilgiç’in cesur kararları hayranlık verici!

Oyunculuğa Şanslı Başladı!

Esra Bilgiç

Esra Bilgiç profesyonel oyunculuğa 2014’te Diriliş: Ertuğrul ile başlamış. Çocukluğundan beri bir şeyleri yaratmaya büyük merak duyan Bilgiç’in bu isteği zamanla oyunculuk olarak kendisini göstermiş. İyi ki de öyle olmuş. Oyunculuğa dünya çapında ün kazanan ve reyting rekorları kıran bir diziyle başlamak herkese nasip olmaz!

Urduca Dersleri Alıyor!

Esra Bilgiç

Esra Bilgiç, Diriliş: Ertuğrul sayesinde özellikle Pakistan’da olağanüstü bir şöhret kazandı. Fotoğraflarının altı Pakistanlı hayranlarının yorumlarıyla dolan oyuncu, oradaki projeler ve reklam filmleri için de sık sık davet alıyor. Hal böyle olunca Esra Bilgiç, Urduca dersleri almaya başladı. İşi hakkındaki disiplini ve ciddiyetini buradan da anlayabiliz!

Kariyer Rekoru Kırdı!

Esra Bilgiç

Esra Bilgiç, tüm dünyadan 11 milyon oyuncunun dahil olduğu IMDB oyuncu sıralamasında kariyer rekoru kırarak 3189. oldu!

O Bir Hukuk Öğrencisi!

Esra Bilgiç

Esra Bilgiç, bir yandan Ramo’da oynuyor, bir yandan hukuk fakültesine gidiyor! İkinci sınıfta olan oyuncu “Hukukla hayata yaklaşıyorum. İnsana, seçimlerine ve o seçimlerin sonuçlarına en ince ayrıntısına kadar bakmayı, onları analiz etmeyi ve bir karara varmayı öğreniyorum” diyor. Hukuk okumayı en iyi kararlarından biri olarak niteleyen Bilgiç, “Tüm ömrümü okuyarak geçirebilirim” diyor!

Şans Değil Alın Teri!

Esra Bilgiç

Esra Bilgiç “şanslı” olarak nitelendirilmekten hoşlanmıyor. Ailesinin orta halli bile olmadığını söyleyen Bilgiç, “Bu durumda hiçbir şeyi kolay elde edemiyorsunuz. Çok çalışıyorum ve çok emek verdiğim için bunlara sahip oldum” diyor.

Benzer Haberler

Musty 18 Kasım 2020

Yolun açık olsun halime sultan 👏👏👏

Yorum Yaz