Elon Musk Göreve: İrem Derici’den Sonra Aleyna Tilki de Twitter’dan Mavi Tiki’ni Alamayanlar Kervanına Katıldı!

Aleyna

Haberler

3 Mayıs 2023

Elon Musk Göreve: İrem Derici’den Sonra Aleyna Tilki de Twitter’dan Mavi Tiki’ni Alamayanlar Kervanına Katıldı!

Ünlülerimizin Twitter’ın “Mavi Tik”i ile derdi bitmiyor! Geçtiğimiz haftadan beri İrem Derici, Twitter’a yıllık ödeme yaptığını ancak Twitter’ın kendisine Mavi Tik’i bir türlü vermediğini söylüyor. Hatta öyle ki Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’a küfür etmekten de geri durmuyor. 1 haftadır Twitter’dan Mavi Tik’ini alamayan İrem Derici’den sonra, güzel şarkıcı Aleyna Tilki de Twitter’a ödeme yaptığını ancak hala mavi tik alamadığını söylüyor. Bakalım Aleyna Tilki ve İrem Derici’nin mavi tikleri ne zaman gelecek?

Twitter’ın Ücretli Mavi Tik’i Olay Oldu!

Bildiğiniz gibi Twitter, geçtiğimiz aylarda büyük bir curcurunanın ardından Elon Musk’a satılmıştı. Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan ortaya çıkan kaosların ardı arkası kesilmemişti. Çalışanların büyük bir kısmını kaybeden Twitter, gerçek hesap olduğunu onaylayan (bu kişiler genellikle ünlüler) kişilere mavi tik veriyordu ve hiçbir ödeme almıyordu. Ancak Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından şirket gelirlerini arttırmak isteyen Elon Musk, mavi tik onayını önce kaldırdı ardından da bu onayı bir çeşit üyelik sistemine çevirdi.

blank

Şimdilerde Twitter Blue olarak adlandırılan bu üyeliği hemen hemen herkes satın alabiliyor ancak bazı şartlar var. Trollerin gazabına uğramak istemeyen Twitter, Blue üyelikleri incelemeden geçiriyor. Yani parasını verseniz bile mavi tik sahibi olamayabilirsiniz. Hatta geçtiğimiz haftalarda Elon Musk, sevmediği ünlülerin parasını aldığı halde mavi tiklerini kaldırtmıştı. Yurt dışından sonra ülkemizde de gündem olan Twitter Blue’yu satın almak isteyen ünlülerimiz oluyor elbette. Bu isimlerden ilki İrem Derici oldu.

İrem Derici’den Sonra Aleyna Tilki de Twitter Blue’nun Gazabına Uğradı!

Twitter Blue’dan önce onaylı mavi tik sahibi olan güzel şarkıcı, geçtiğimiz hafta yıllık ödeme yaparak Twitter Blue satın aldı ancak mavi tik bir türlü hesabına gelmedi. Bunu da Twitter’dan; “Kız dünya yükü para da verdim nerde tikim b*k yiyen @elonmusk” diyerek sitem etmişti. Bir haftadır Mavi tik hakkında sık sık tweet atan İrem Derici’nin henüz hesabı onaylanmış değil.

İrem Derici’den sonra Aleyna Tilki de Twitter Blue’nun gazabına uğradı. Bugün mavi tik alabilmek için ödeme yapan Aleyna Tilki de onaylanma sürecinde; “Ödeme yapmama rağmen mavi tık gelmedi?Ne yapmam lazım?? :Dd”

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz