Dünyanın En Eski Eşkıyaları: En İyi Korsan Filmleri (18+ Film)

Aleyna

Film Listeleri

12 Mart 2021

Dünyanın En Eski Eşkıyaları: En İyi Korsan Filmleri (18+ Film)

Dünyanın en eski eşkıyaları olarak da bilinen korsanlar, beyaz perdede bizleri bazen güldürüyor, bazen de ağlatıyor. Maceradan maceraya atılarak bizleri de serüvenlerine misafir ediyorlar. Ben içinde korsan olan filmleri çok seviyorum. Etkileyici sahneleri ve hikayeleri ile korsanlı filmler sinema keyfimin vazgeçilmezleri arasında.

Sizler de benim gibi macera dolu bu filmleri seviyorsanız, korsan filmlerinin isimlerini ve kısa tanıtımını paylaştığım bu listeyi mutlaka incelemelisiniz! İnceledikten sonra bir an önce izlemek için can atacaksınız! 

Sizin için özenle hazırladığım gelmiş geçmiş en iyi korsan filmlerine gelin, birlikte bir göz atalım!  

18. The Buccaneer – IMDb 6.5/10

1958 (Korsanlar), Dram/Savaş  

The Buccaneer, yönetmen koltuğunda Anthony Quinn’in oturduğu bir korsan savaş filmi. Yul Brynner’ın başrollerini Charles Boyer ve Claire Bloom gibi isimlerle paylaştığı filmin konusu şöyle: General Jackson, savunduğu New Orleans bölgesine yaklaşmakta olan 12 bin kişilik İngiliz ordusunu bölgenin en büyük korsanı Lafitte’yi görevlendirerek savunmak ister. Ancak bir sorun vardır, Lafitte’nin yanındaki adamları buna cesaret edemez ve olaylar ilginç bir hal alır. 

Sürükleyici ve macera dolu bir film izlemek isterseniz, bu film tam size göre! 

Bu filmi sevenler; En Uzun Gün, Pearl Harbor ve Kasabadaki Yabancı filmlerini de beğenerek izliyor. 

17. A High Wind in Jamaica – IMDb 6.6/10 

1965 (Cinayet Yolu/Jamaika’da Sert Bir Rüzgar), Dram/Macera 

Sürükleyiciliği sayesinde bu filmi izlerken gözümü ekrandan alamadım! A High Wind In Jamaica, yönetmenliğini Alexander Mackendrick’in yaptığı bir film. Filmin başrollerinde; Anthony Quinn, James Coburn, Dennis Price yer alıyor. Film, 1870 senesinde kolonileştirilmiş Jamaika’dan çocuklarını eğitim için Britanya’ya gönderen bir ailenin hikayesini anlatıyor. Fakat çocukların Britanya’ya gitmek için bindikleri gemi korsanlar tarafından kaçırılıyor ve macera başlıyor. 

Bu kusursuz maceraya eşlik etmek istiyorsanız, A High Wind in Jamaica tam da size göre!

Bu filmi beğenenler; Fair Wind to Java, The Black Swan ve Cutthroat Island filmlerini de severek izliyor. 

16. Moonfleet – IMDb 6.7/10 

1955 (Korsanlar Tuzağı), Dram/Macera

Oyuncu kadrosunda Stewart Granger, George Sanders, Joan Greenwood’un yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Fritz Lang oturuyor. Moonfleet filmi, adını konusunun geçtiği İngiltere’deki köyden alır. 18. yüzyılda geçen film; öksüz kalmış olan bir çocuğun Moonfleet Köyüne gelerek bir korsan çetesinin lideri olan, çevresindekiler tarafından centilmen özelliği ile tanınan bir adamla tanışmasını ve onunla birlikte yaşamasını konu ediyor. 

Maceranın yanında sıcacık bir film olsun derseniz, Moonfleet beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak! 

Bu filmi sevenler; Wine of Morning, Kara Şövalye ve Ben-Hur filmlerini de beğenerek izliyor. 

15. The Pirates! Band of Misfits – IMDb 6.7/10

2012 (Korsanlar), Animasyon/Macera/Komedi

Eğlenceli ve sürükleyici bir animasyon olan bu filme gerçekten bayıldım! Animasyon türündeki filmin senaristliğini Gideon Defoe yaparken, yönetmenliğini Peter Lord ve Jeff Newitt birlikte üstleniyor. Karakterlere hayat veren seslendirmeleri ise; Hugh Grant, Salma Hayek, Jeremy Piven gibi önemli isimler üstleniyor. Film, “Yılın Korsanı” ödülünü almak için rakipleriyle amansız yarışa giren bir kahramanın hikayesine odaklanıyor. 

Animasyon türünde eğlenceli ve macera dolu bir film izlemek isterseniz, bu filmi hemen listenize almalısınız! 

Bu filmi beğenenler Hediye Operasyonu, Fare Şehri ve Buz Devri filmlerini de severek izliyor. 

14. The Black Swan – IMDb 6.8/10 

1942 (Siyah Kuğu), Aksiyon/Macera/Dram

Tam bir nostaljik korsan filmi! Filmin yönetmenliğini Henry King yapıyor. The Black Swan filminin oyuncuları ise; Tyrone Power, Maureen O’Hara, Laird Cregar olarak karşımıza çıkıyor. Film; kötü şöhretiyle anılan eski bir korsanın, hala onu öldürmeye çalışan korsanlarla olan maceralarını ve aristokrat bir kadınla yaşadığı ilişkiyi anlatıyor. 

Gizem dolu bir maceraya konuk olmak isterseniz, The Black Swan tüm heyecanıyla karşınızda!  

Bu filmi sevenler The Sea Hawk, The Spanish Man ve Anne in the Indies  filmlerini de beğenerek izliyor. 

13. Hook – IMDd 6.8/10

1991 (Kanca), Komedi/Aile/Macera

Hook tam anlamıyla bir yıldızlar geçidi! Filmin yönetmen koltuğunda ünlü isim Steven Spielberg oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise; Dustin Hoffman, Robin Williams, Julia Roberts gibi usta isimler yer alıyor. Film; Neverland’deki maceralarının üzerinden kırk yıl geçen ve şimdi evli, çocuklu ve iyi bir avukat olan Peter Pan’ın çocuklarının eski düşmanı Korsan Kaptan Kanca tarafından kaçırılmasını anlatıyor.  Peter Pan bunun üzerine Neverland’e gidiyor ve macera yeniden başlıyor.

Klasikleşmiş hikayelere modern yorumlar getiren yapımları seviyorsanız, bu filmi mutlaka izlemelisiniz! 

Bu filmi beğenenler Jumanji, Oz Büyücüsü ve Siyah Kristal filmlerini de severek izliyor. 

12. Treasure Island – IMDb 6.9/10

1950 (Define Adası), Macera/Aile 

The Treauser Island, Robert Louis Stevenson tarafından yazılan romandan uyarlanarak beyaz perdeye taşınıyor. Walt Disney’in gerçek oyuncularla çalıştığı ilk yapım olan filmin yönetmenliğini Byron Haskin yapıyor. Filmin oyuncuları ise; Bobby Driscoll, Robert Newton, Basil Sydney. Film; küçük Jim’in korsan Flint’in define haritasını bularak, hazineyi bulmak için yola koyulma hikayesini anlatıyor. Bu macera dolu yolculukta Jim, Flint’in eski mürettebatı ile karşılaşacağından habersiz bir şekilde yola koyuluyor.

Macera dolu ve bir o kadar da eğlenceli bir hikayeye şahitlik etmek istiyorsanız, Treasure Island’ı listenizin başına yazmalısınız!

Bu filmi sevenler; Muppet Define Adası, Long John Silver ve Define Gezegeni filmlerini de beğenerek izliyor. 

11. The Pirates of Penzance – IMDb 7.1/10

1983 (Penzance Korsanları), Komedi/Müzikal/Romantik 

Müzikleri ve enerjisiyle severek izlediğim bir film! İki perdelik komik bir operanın beyaz perdeye taşınmış hali olan The Pirates of Penzance filminin yönetmeliğini Wilford Leach üstleniyor. Başarılı filmin oyuncu kadrosunda; Kevin Kline, Angela Lansbury, Linda Ronstadt yer alıyor. Film, 21 yaşında askerliğini bitirmiş bir gencin Penzance Korsanlarını terk etme kararı almasıyla gelişen olayları komik bir müzikal eşliğinde anlatıyor. 

Müzikal filmler ilgi alanınıza giriyorsa, muhteşem müzikleri ile Penzance Korsanları tam da aradığınız film! 

Bu filmi beğenenler; Singin’in the Rain, My Fair Lady ve The Sound of Music  filmlerini de severek izliyor. 

10. Swiss Family Robinson – IMDb 7.2/10

1960 (İsviçreli Robinson Ailesi), Macera/Aile 

Bu başarılı yapımın yönetmen koltuğunda Ken Annakin oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda; John Mills, Dorothy McGuire ve MacArthur gibi isimler yer alıyor. Swiss Family Robinson, Yeni Gine’ye giderken gemi kazası sonucu ıssız bir adada mahsur kalan ailenin bir yandan hayat mücadelesi verirken bir yandan da adadaki korsanlarla girdikleri mücadeleyi anlatıyor.  

Ailecek izleyebileceğiniz macera dolu bir film arıyorsanız, aramayı bırakıp bu filmi hemen izlemelisiniz!  

Bu filmi sevenler; Tepedeki Üçüncü Adam, Robinson Crusoe ve Denizin Altında 20.000 Fersah filmlerini de beğenerek izliyor. 

9. The Crimson Pirate – IMDb 7.3/10

1952 (Kahraman Korsan/Korsanlar Kralı), Aksiyon/Macera/Komedi

The Crimson Pirate filminin yönetmen koltuğundaki isim Robert Siodmak. Burt Lancaster, Nick Cravat ve Eva Bartok gibi isimlerin rol aldığı film 1700’li yıllarda geçiyor. Korsan Kaptan Vallo bir İngiliz gemisini kaçırarak gemiye el koyar fakat kendisini Karayipler’de gerçekleşmek üzere olan bir devrimin içinde bulur ve bundan sonra hayat mücadelesi vermeye başlar. Film bu macera dolu anları komedi öğeleri ile harmanlayarak seyircide bir yandan merak duygusu uyandırırken diğer yandan da güldürmeyi başarıyor.  

Aksiyon ve macerayı komik bir şekilde beyaz perdeye taşıyan yapımları seviyorsanız, The Crimson Pirate karşınızda! 

Bu filmi beğenenler Her Şeye Karşı, Kaptan Horatio ve Yanlış Seçim filmlerini de severek izliyor. 

8. The Sea Hawk – IMDb 7.7/10 

1940 (Denizler Aslanı), Aksiyon/Macera 

The Sea Hawk filminin yönetmenliğini Michael Curtiz yapıyor. Filmin kadrosu; Errol Flynn, Brenda Marshall, Claude Rains gibi usta oyunculardan oluşuyor. Film bizlere, İngiltere tarafından İspanyol donanmasını yenmesi için görevlendirilen korsan Thorpe’un verdiği mücadeleyi ve düşman İspanyol kraliyet ailesi mensubu bir kadına aşık olma hikayesini anlatıyor. 

Dolu dizgin macera filmi izlerken içerisinde romantizm de olsun derseniz, The Sea Hawk bunun için eşsiz bir film!  

Bu filmi sevenler; Vatan Kurtaran Aslan, Fire Over England ve The Virgin Queen filmlerini de beğenerek izliyor.

7. Captain Blood – IMDb 7.7/10 

1935 (Kaptan Blood), Aksiyon/Macera

Michael Curtiz imzalı güzel bir korsan filmi daha! Filmin başrollerini; Errol Flynn, Olivia de Havilland ve Lionel Atwill paylaşıyor. Film, sürgüne gönderilen bir kölenin zengin bir kadına satılmasıyla başlıyor. Kölelikten korsanlığa uzanan bu macera dolu filmde kahramanımızı başa çıkılması güç mücadeleler ve verilmesi gereken zor kararlar bekliyor. 

Nostaljik korsan filmlerine ilgi duyuyorsanız, Captain Blood (Kaptan Blood) sizin için harika bir deneyim olacak! 

Bu filmi beğenenler Santa Fe Trail, Bounty’de İsyan ve The Sea Wolf filmlerini de severek izliyor. 

6. The Goonies – IMDb 7.8/10 

1985 (Define Avcıları), Komedi/Macera/Aile 

Ustaca yapılmış The Goonies çok eğlenceli bir film! Senaryosunu usta sinemacı Steven Spielberg’in yazdığı, yönetmenliğini Richard Donner’in yaptığı film; popüler olmayan ve dışlanmış yedi kişilik bir arkadaş grubunun bir gün şans eseri kötü şöhret sahibi korsan Tek Göz’ün hazine haritasını bularak, hazine avına çıkma hikayesini konu alıyor. 80’lerin popüler filmlerinden biri olan yapımın oyuncu kadrosunda ise; Sean Astin, Josh Brolin ve Jeff Cohen gibi isimler yer alıyor. 

Muhteşem senaryosu ile size unutulmaz bir macera yaşatacak bu filmi mutlaka izlemelisiniz!  

Bu filmi sevenler Geleceğe Dönüş, Maverick ve Benimle Kal filmlerini de beğenerek izliyor. 

5. Captain Phillips – IMDb 7.8/10 

2013 (Kaptan Phillips), Biyografi/Macera/Suç 

Tüylerinizi ürpertecek çok başarılı bir hikaye! Kaptan Richard Phillips’in gerçek hikayesinden uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Paul Greengrass oturuyor. Filmin başrolünü usta oyuncu Tom Hanks; Barkhad Abdi ve Barkhad Abdirahman ile paylaşıyor. Captain Phillps; 2009 yılında Maersk Alabama isimli yük gemisinin Somalili korsanlar tarafından kaçırılarak para için Kaptan Phillips’in rehin alınma hikayesini beyaz perdeye taşıyor.  

Gerçek hayat hikayelerinden uyarlanan filmler ilginizi çekiyorsa, bu filmi vakit kaybetmeden izleyin! 

Bu filmi beğenenler; 13 Hours, Sully ve The Revenant filmlerini de severek izliyor. 

4. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl – IMDb 8.0/10

2003 (Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti), Aksiyon/Macera/Fantastik 

Karayip Korsanları: Siyah İncinin Laneti, çok etkileyici sahneleri ile göz dolduruyor! Karayip Korsanları serisinin ilk yapımı olan filmin yönetmeni, Gore Verbinski. Karayip Korsanları başrol oyuncusu olarak bilinen Johnny Depp bu filmde Geoffrey Rush ve Orlando Bloom ile oynuyor. Çıktığı zaman gişe rekorları kıran film, genç bir kızı kurtarmak için bir araya gelen Korsan Jack Sparrow ile demirci ustası Will Turner’ın fantastik maceralarını anlatıyor.

Hem macera dolu hem de eğlenceli bir film izlemek isterseniz, bu filmi mutlaka izlemelisiniz! 

Bu filmi sevenler; Karayip Korsanları serisinin diğer filmlerini de beğenerek izliyor. 

3. Castle in the Sky – IMDb 8.0/10 

1986 (Gökteki Kale), Animasyon/Macera/Dram 

Muhteşem bir yapım olan ve bende de derin bir iz bırakan Castle in the Sky, mutlaka izlenmesi gereken bir film! Usta sinemacı Hayao Miyazaki’nin yazıp yönettiği filmin seslendirmelerini ise Mayumi Tanaka, Keiko Yokozawa, Kotoe Hatsui gibi isimler yapıyor. “Laputa” ismiyle de anılan film, korsanların peşine düştüğü çok değerli bir taşa sahip küçük bir kızın hikayesini işliyor. Bu dolu dizgin macerada Sheeta ve Pazu isimli iki arkadaşın kötü korsanlardan kaçarken gökte kalan tek kale Laputa’yı arayışları konu ediliyor. 

Hem sağlam bir senaryo hem de animasyon sevenlere, Castle in the Sky muhteşem bir sinema şöleni vadediyor! 

Bu filmi beğenenler; Prenses Mononoke, Ruhların Kaçışı ve The Little Norse Prince filmlerini de severek izliyor. 

2. The Princess Bride – IMDb 8.0/10

1987 (Prenses Gelin), Macera/Aile/Fantastik

Sırada insanın içini ısıtan sıcacık bir film var! Rob Reiner’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerini; Cary Elwes, Mandy Patinkin, Robin Wright paylaşıyor. William Goldman’ın romanından beyaz perdeye uyarlanan film, kaçırılan güzel prensesin bir kahraman tarafından kurtarılmasını fantastik bir şekilde ele alıyor. The Princess Bride, hastalanan torununa dedesi tarafından okunan kitabın hikayesi olarak karşımıza çıkıyor. Festivallerden birçok ödülle dönen bu filmi mutlaka izlemelisiniz! 

Masalsı hikayeleri seviyorsanız, macera dolu bu filmi izlerken çok keyif alacaksınız! 

Bu filmi sevenler; Harry Sally ile Tanışınca, Güzel ve Çirkin, Rüzgar Gibi Geçti filmlerini de beğenerek izliyor. 

1. Hornblower: Retribution – IMDb 8.3/10 

2001 (Hornblower: İntikam), Dram/Macera/Savaş 

Geldik listemizin bir numarasına! Filmin yönetmenliğini Andrew Grieve üstleniyor. Oyuncu kadrosunda; Ioan Gruffudd, Robert Lindsay, David Warner gibi usta isimler bulunuyor. C.S Forester’ın kitap serisine dayanan Hornblower: Retribution, İngiliz film serisinin 6. bölümü olarak karşımıza çıkıyor. Bu film; Teğmen Hornblower ve ekibi tarafından, kaptanlarının dengesiz davranışlar gösterdiği için görevden alınmasını ve mahkeme sürecini anlatıyor. Filmde ara ara eski sahnelere gidilerek olayın gelişimi de izleyiciye veriliyor.

Maceraya dayalı sürükleyici bir savaş filmi izlemek isterseniz, Hornblower: Retribution sizleri bekliyor! 

Bu filmi beğenenler Hornblower serisinin diğer filmlerini de severek izliyor. 

Bazısı Korkunç Bazısı İse Çok Eğlenceli: En İyi Ejderha Filmleri 

Heyecanına Ortak Olacağınız En İyi Tetikçi Filmleri

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz