Karmaşık Duygular İçerisinde İzleyeceğiniz Korku Komedi Filmleri (18+ Film)

Aleyna

Film Listeleri

12 Mart 2021

Karmaşık Duygular İçerisinde İzleyeceğiniz Korku Komedi Filmleri (18+ Film)

Film izlemek hayatımızın bir parçası oldu. Filmsiz bir hayat düşünemiyorum. Kendimi bildim bileli film izlemeyi seviyorum. Her türden filmi sevmeme rağmen korku filmlerini çok sevmiyorum. O yüzden çoğunlukla korku filmlerinin komedi versiyonlarını tercih ediyorum. Ben de sizler için en beğendiğim korku komedi filmlerinin bir listesini hazırladım. 

18. Jennifer’s Body – IMDb 5.2/10

2009 / Kana Susadım

Jennifer’s Body, Karyn Kusama’nın yönettiği ABD yapımı bir film. Başrollerinde Megan Fox, Amanda Seyfried, Adam Brody ve Johnny Simmons yer alıyor. Film, Jennifer’ın bir ruhla bağlantı kurması sonucunda okulundaki erkekleri öldürmesini konu alıyor. Jennifer’ın bir ruh tarafından ele geçirildiğini fark eden en yakın arkadaşı onu bu durumdan kurtarmaya çalışıyor.

Şeytani ruh içeren bir film arıyorsanız ve biraz da gülmek istiyorsanız bu filmi izlemelisiniz!

Bu filmi sevenler The Final Girls, Dark Shadows ve Warm Bodies filmlerini beğenerek izliyor.

17. The Babysitter  IMDb 6.3/10

2017 / Bebek Bakıcısı

The Babysitter, ABD yapımı Netflix korku komedi filmleri arasında yer alıyor. McG (Joseph McGinty Nichol) tarafından yönetilen filmin başrollerinde Judah Lewis, Samara Weaving, Robbie Amell, Hana Mae Lee ve Bella Thorne yer alıyor. The Babysitter, bir çocuğa bebek bakıcılığı yaptığı gece arkadaşlarıyla ayin yapmaya karar veren bakıcının ve çocuğun macerasına odaklanıyor. Ayinlere ve cinayetlere tanık olan çocuk, gece boyunca bakıcısı ve arkadaşlarından kaçmaya çalışıyor. Çünkü çocuğun kanı ayin için gerekiyor.

Hoş vakit geçirecek bir film arıyorsanız ve aynı zamanda biraz da gerilmek istiyorsanız bu filmi izlemelisiniz!

Bu filmi sevdiyseniz The Babysitter: Killer Queen, Better Watch Out ve Life After Beth filmlerini de izleyebilirsiniz.

16. Severance – IMDb 6.5/10

2006 / Kanlı Mesai

Severance filmi, Christopher Smith tarafından yazılan ve yönetilen dikkat çekici bir yapım. İngiltere Almanya ortak yapımı olan filmin başrollerinde Danny Dyer, Laura Harris ve Tim McInnerny yer alıyor. Film, silah şirketinde çalışanların hafta sonu tatili ile ödüllendirilmesini konu alıyor. Kaldıkları yerin etrafındaki yağmacılar tarafından teker teker avlanan çalışanlar hayatta kalmaya çalışıyorlar.

Korku türünde farklı bir örnek arıyorsanız ve eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız bu filmi izleyebilirsiniz.

Bu filmi sevenler Shaun of The Dead, Jennifer’s Body ve Doghouse filmlerini de beğenerek izliyor.

15. The Final Girls – IMDb 6.6/10

2015 / The Final Girls

The Final Girls, ABD yapımı komedi korku türünde film. Yönetmenliğini Todd Strauss-Schulson’ın üstlendiği filmi izlerken oldukça keyif aldım. Başrollerinde Taissa Farmiga, Malin Akerman, Adam Devine ve Alexander Ludwig yer alıyor. Film, korku filmlerinde oynayan annesinin ölümü ile çok üzülen Max’in arkadaşları ile birlikte annesinin oynadığı filmi izlemeye gitmesini konu alıyor. Bir süre sonra kendilerini filmin içinde bulan gençler, peşlerindeki katilden kaçmaya çalışıyorlar.

Fantastik filmleri seviyorsanız ve güzel vakit geçirmek istiyorsanız bu film izlemek doğru bir tercih!

Bu filmi izleyenler The Cabin in The Woods, Scouts Guide to the Zombie Apocalypse ve Fright Night filmlerini de beğeniyorlar.

14. Happy Death Day – IMDb 6.6/10

2017 / Ölüm Günün Kutlu Olsun

Happy Death Day, Christopher Landon’ın yönetmenliğini üstlendiği film, Groundhog Day tarzının korkuyla harmanlanmış hali. Başrollerinde Jessica Rothe, Israel Broussard, Ruby Modine ve Charles Aitken yer alıyor. Film, bir üniversite öğrencisinin sürekli aynı katil tarafından öldürüldüğü bir döngüye odaklanıyor. Döngünün bitmesi için öğrencinin katilin kim olduğunu öğrenmesi gerekiyor.

Zamanda sıkışma konulu filmleri ve korku türünü seviyorsanız bu filmi de severek izleyeceksiniz.

Bu filmi beğenenler Happy Death Day 2, Groundhog Day ve Scream filmlerini de keyifle izliyor.

13. Housebound  IMDb 6.8/10

2014 / Ev Hapsi

Housebound; Gerard Johnstone tarafından yazılan ve yönetilen komedi, korku ve gizem türünde bir film. Başrollerinde Morgana O’Reilly, Rima Te Wiata ve Glen-Paul Waru bulunan Housebound, bir Yeni Zelanda yapımı. Film, işlediği bir suç yüzünden doğup büyüdüğü evde ev hapsi cezası alan bir kadına odaklanıyor. Annesinin evde hayaletlerin olduğunu söylemesi ve bir süre sonra kadınında evde tuhaf sesler duymasıyla olaylar gelişiyor.

Hayaletli filmleri severek izliyor ve farklı yorumlanmış bir yapım izlemek istiyorsanız bu film sizin için iyi bir tercih!

Bu filmi sevenler A Haunted House, The Dead Room ve Better Watch Out filmlerini de izliyor.

12. Warm Bodies IMDb 6.8/10

2013 / Sıcak Kalpler

Warm Bodies, zombi filmlerine çok farklı bir bakış açısı getirmeyi başarıyor. Jonathan Levine’in yönetmenliğini üstlendiği Sıcak Kalpler filmi korku komedi ve romantik türlerini birleştiren keyifli bir yapım. Başrollerinde Nicholas Hoult, Teresa Palmer ve John Malkovich yer alıyor. Film, bir zombinin yaşayan bir kızın hayatını kurtarması sonrası aralarında başlayan ilişkiye odaklanıyor. Kaybettiği insani duyguları yavaş yavaş geri gelen R isimli zombi giderek zombilikten insanlığa evrilmeye başlıyor.

Hem gülmek hem korkmak hem de romantik bir şeyler olsun istiyorsanız bu filmi oldukça beğeneceksiniz.

Bu filmi izleyenler Shaun of the Dead, I am Number Four ve Zombieland filmlerini de oldukça beğeniyor.

11. Ready or Not – IMDb 6.8/10

2019 / Saklambaç

Ready or Not, son yılların en başarılı yabancı korku komedi filmlerinden. Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett tarafından yönetilen filmin başrolleri arasında Samara Weaving, Adam Brody, Mark O’Brien ve Henry Czerny yer alıyor. Saklambaç filmi, zengin bir adamla evlenen kadının başından geçenlere odaklanıyor. Evlendikleri gece damadın ailesiyle bir oyun oynamak zorunda olan kadın, hayatının en zor gecelerinden birini yaşıyor. Oyun boyunca yaşam mücadelesi veren kadının bu hikayesi, içerdiği komedi unsurlarıyla severek izlediğim filmler arasına giriyor.

Hem gerilmek hem de gülmek istiyorsanız bu film tam size göre!

Bu filmi izleyenler The Babysitter, Happy Death Day ve A Haunted House filmlerini de severek izliyor.

10. The Cabin In The Woods – IMDb 7.0/10

2011 / Dehşet Kapanı

The Cabin In The Woods, Drew Goddard tarafından yönetilen komedi unsurlarıyla harmanlanmış korku türünde bir yapım. Başrollerinde Kristen Connolly, Chris Hemsworth, Anna Hutchison, Fran Kranz ve Jesse Williams yer alıyor. Film, beş arkadaşın birlikte tatile çıkıp ormandaki bir kulübede kalmaya karar vermelerini konu alıyor. Başlarda her şey çok güzel giderken kısa bir süre sonra gençler bazı sorunların olduğunu anlamaya başlıyorlar. Kulübeyi inceledikçe başlarına daha fazla sorun açıyorlar.

Eğer gençlik ve korku komedi filmlerini seviyorsanız bu filmi kesinlikle izlemelisiniz!

Bu filmi sevenler Scream, Tucker & Dale vs Evil ve Jeniffer’s Body filmlerini de beğenerek izliyor.

9. Planet Terror – IMDb 7.1/10

2007 / Dehşet Gezegeni

Planet Terror, Robert Rodriguez tarafından yönetilen korku komedi türünde yabancı bir yapım. Eleştirmenlerden iyi notlar alan Dehşet Gezegeni, benim severek izlediğim bir film. Başrollerinde Rose McGowan, Freddy Rodriguez, Josh Brolin ve Marley Shelton yer alıyor. Film, bir patlama sonucu çıkan gazın insanları zombimsi birer yaratığa dönüştürmesini konu alıyor. Bir grup insan, gazla birlikte saldırganlaşan insanlardan kaçarak patlamaya neden olanları bulup durdurmaya çalışıyor. Planet Terror, bu grubun komik ve korku dolu macerasını anlatılıyor.

Zombisiz fantastik film olmaz diyorsanız bu filmi kesinlikle beğeneceksiniz.

Bu filmi izleyenler Braindead, Dawn of the Dead ve Shaun of the Dead filmlerini de beğenerek izliyorlar.

8. The Lost Boys – IMDb 7.3/10

1987 / Kayıp Çocuklar

The Lost Boys, Joel Schumacher yönetmenliğinde çekilen gençlik, korku ve komedi türlerinde bir film. Jason Patric, Corey Haim ve Dianne Wiest filmin başrollerini paylaşıyor. Film, iki kardeşin taşındıkları yeni kasabanın bir vampir cenneti olduğunu fark etmelerine odaklanıyor. Kardeşlerden küçük olanı vampir avcısı iki kişiyle arkadaş oluyor. Büyük kardeş ise çete üyeleriyle gördüğü bir kızın cazibesine kapılıp peşinden gidiyor. Çete üyelerinin birer vampir oldukları anlaşılıyor ve küçük kardeş arkadaşlarıyla abisini kurtarmak zorunda kalıyor.

Fantastik filmleri ve vampirleri seviyorsanız bu filmi de beğeneceksiniz.

Bunu izleyenler Jennifer’s Body, Fright Night ve Gremlins filmlerini de keyifle izliyor.

7. Gremlins – IMDb 7.3/10

1984 / Gremlinler

Türkçe ismiyle Gremlinler filmi, Joe Dante tarafından yönetilen komedi ve korku türünde bir yapım. Başrollerinde Zach Galligan, Phoebe Cates, Hoyt Axton ve Corey Feldman yer alıyor. Film, başarısız bir mucit olan Rand’in bir gün Gizmo adında bir yaratığı ailesine hediye etmesiyle başlıyor. Bu yaratıkla ilgili 3 uyulması gereken kural bulunuyor. Rand ile oğlu ise bu kuralların hiçbirine uymuyorlar. Bunun sonucunda da çeşitli başlarına dertler açıyorlar ve olaylar gelişiyor.

Fantastik bir yapım ve sevimli bir yaratık görmek istiyorsanız bu filmi beğeneceksiniz.

Bu filmi sevdiyseniz Gremlins 2, Ghostbusters ve The Burbs filmlerini de beğenebilirsiniz.

6. Scream – IMDb 7.3/10

1996 / Çığlık

Yönetmenliğini Wes Craven’ın yaptığı Çığlık filmi, içinde komedi unsurlarını da barındıran bir korku filmi. Başrollerinde Neve Campbell, Courteney Cox, David Arquette ve Drew Barrymore yer alıyor. Film, Casey ve arkadaşlarını hedef alarak birer birer öldürmeye çalışan bir katili konu alıyor. Casey adında bir genç tanımadığı birisinden telefon alıyor ve olaylar gelişiyor. Katilin korku filmleri klişelerini kullanması ve gençlerin bunun farkında olmasıyla film eğlenceli ve korku dolu anlar yaşatıyor.

Gerilim ağırlıklı bir komedi korku filmi arıyorsanız bu film tam size göre!

Bu filmi beğendiyseniz Scream 2, A Nightmare on Elm Street ve Happy Death Day’i de severek izleyebilirsiniz.

5. Tucker & Dale vs Evil  – IMDb 7.5/10

2010 / Tucker ve Dale İblise Karşı

Korkutucu olduğu kadar komik de olan bu film, oldukça başarılı bir yapım. Başrollerinde Tyler Labine, Alan Tudyk, Katrina Bowden, Jesse Moss ve Philip Granger yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Eli Craig bulunuyor. Film, Tucker ve Dale’in bir grup gençle karşılaşması sonrası olanları konu alıyor. Yanlış anlaşılmalar nedeniyle olaylar gelişiyor. Böylece komedi ve korku türünü çok iyi işleyen bir film karşımıza çıkmış oluyor.

Korku komedi filmlerini seviyorsanız bu filme bayılacaksınız.

Bu filmi izleyenler Scott Pilgrim Vs. The World, Good Luck Chuck ve Scary Movie filmlerini de oldukça beğeniyor.

4. Braindead – IMDb 7.5/10

1992 / Yaşayan Ölü

Peter Jackson’ın yönettiği Yaşayan Ölü filmi biraz eski olmasına rağmen severek izlediğim komedi korku türünde bir yapım. Lionel yetişkin bir adam olmasına rağmen baskıcı annesi Vera ile beraber yaşıyor. Lionel bir gün kız arkadaşı ile birlikte hayvanat bahçesine gitmeye karar veriyor. Ancak annesi de ikilinin peşini bırakmıyor ve onlarla birlikte gidiyor. Vera, bu gezide bir fare-maymun tarafından ısırılıyor ve zombiye dönüşüyor. Lionel her şeye rağmen annesiyle ilgilenmeye devam ediyor. Vera’nın sürekli insanları ısırması korku dolu eğlenceli anları doğuruyor.

Zombi filmleri izlerken gülmek de istiyorsanız bu film tam size göre!

Bu filmi izleyenler Sin City, Resident Evil ve Saw filmlerini de keyifle izliyor.

3. Zombieland – IMDb 7.6/10  

2009 / Zombieland

Zombieland, korku komedi filmleri arasında oldukça sevdiğim bir yapım. Rulben Fleischer yönetmenliğinde çekilen bu filmin başrollerinde Jesse Eisenberg, Emma Stone, Woody Harrelson ve Abigail Breslin yer alıyor. Film, zombi istilasında olan dünyada birlikte yolculuk yapan bir grup insanın hikayesini konu alıyor. Bu tehlikeli yolculuk, komedi unsurlarıyla oldukça keyifli bir hal alıyor.

Eğer zombisiz bir korku komedi filmi düşünemiyorum diyorsanız bu filmi beğeneceksiniz.

Bu filmi izleyenler Zombieland: Double Tap, Kick-Ass ve Shaun of the Dead’i de beğeniyor.

2. What We Do in the Shadows – IMDb 7.7/10

2014 / Aylak Vampirler

Aylak Vampirler izlediğim en komik korku filmlerinden. Vampir filmlerini ben çok sevmiyor olsam da bu filmi beğendim. Sahte belgesel olarak geçen bu film korkuturken güldürmeyi çok güzel başarıyor. Yeni Zelanda yapımı olan Aylak Vampirler, günümüz hayat standartlarına ayak uydurmakta zorluk çeken 3 vampire odaklanıyor. Bir belgesel ekibi, birlikte yaşayan bu 3 vampirin evine gidiyor. Vampirlerin hayatının birkaç fark dışında sıradan olduğunu gözlemliyorlar.

Eğer vampir filmlerini seviyorsanız bu filmi de oldukça seveceksiniz.

Bu filmden keyif alanlar Dark Shadows, Dylan Dog: Dead of Night ve Black Sheep filmlerini de beğeniyor.

1. Shaun of the Dead­ – IMDb 7.9/10

2004 / Zombilerin Şafağı

Şunu söylemeliyim ki Zombilerin Şafağı izlediğim en iyi korku komedi filmlerinden olabilir. Sadece benim için böyle değil elbette. İzleyenlerin çok beğendiği ve eleştirmenlerden de övgüler alan bir film. Edgar Wright tarafından yazılıp yönetilen Shaun of the Dead’in başrollerinde Simon Pegg, Nick Frost ve Kate Ashfield yer alıyor. Shaun çok sıradan bir hayat yaşayan bir adam. 30’lu yaşlarında pek başarılı biri olmayan Shaun’un hayatı bir zombi istilası ile sıradanlıktan çıkıyor. Kız arkadaşını ve annesini zombilerden kurtarmaya karar veriyor. Sonrasında olaylar gelişiyor. En yakın arkadaşı ile çıktığı bu macera beni hem korkuttu hem güldürdü.

Korku dolu anlar yaşarken bir yandan da gülmek istiyorsanız bu film tam size göre!

Bu filmi beğenenler Hot Fuzz, Dawn of the Dead ve The World’s End filmlerini de severek izliyor.

Heyecanına Ortak Olacağınız En İyi Tetikçi Filmleri 

Yalnızca Gülmek Yetmez Diyenlere: En İyi Erotik Komedi Filmleri

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz