Eser Yenenler’in Aliye’den Bu Yana Geçirdiği Değişim Resmen Evrimin Kanıtı! İşte Oyuncuyu İlk İzlediğimiz İş…

Aleyna

Haberler

26 Ekim 2020

Eser Yenenler’in Aliye’den Bu Yana Geçirdiği Değişim Resmen Evrimin Kanıtı! İşte Oyuncuyu İlk İzlediğimiz İş…

Ekranların sevilen ismi Eser Yenenler’i ilk gördüğümüz dizi Aliye’ydi. Yayınlandığı dönemde ülkeyi kasıp kavuran Aliye, hayatımıza sadece Eser Yenenler’i değil pek çok başka ismi soktu. İşte Aliye oyuncularının inanılmaz değişimi…

Eser Yenenler’i ilk nerede izlediğinizi hatırlıyor musunuz? Hemen hemen herkesin aklına unutulmaz program Çok Güzel Hareketler Bunlar gelse de cevap bu değil! Eser Yenenler’i ilk olarak en az Çok Güzel Hareketler Bunlar kadar popüler olan 2004 tarihli Aliye dizisinde izledik.

Eser Yenenler’in “Çocukluğu” Desek Yeri!

Eser Yenenler, dizide Ayla Algan’ın yeğeni olan Özgür karakterini oynuyordu. O zamanlar İstanbul’a yeni gelen ve oyunculuk hayallerinin peşinden koşan bir genç olan Yenenler için bu rol çok önemliymiş. Hatta ikilinin bir röportajda anlattıklarına göre Oğuzhan Koç ve Eser Yenenler o dönem aynı evi paylaşıyor ve Aliye dizisi sayesinde geçiniyorlarmış.

Eser Yenenler

Eser Yenenler’in görüntüsünde değişmeyen tek şey, o dönemde de başına dert olan kiloları gibi duruyor! Yenenler, sunduğu programlar da sık sık o günleri yad ediyor.

Hatta dizideki bir sahneyi yeniden canlandırdığı bile oldu!

Yine de Yenenler, en büyük değişimini hızla kaybettiği kiloları sayesinde yaşayabilir! Oyuncunun zayıflama macerasını YouTube’dan takip edebilirsiniz.

En Büyük Değişimi O Yaşamadı!

Aliye dizisi o günlerde yeni yeni tanıdığımız ama bugünlerin en ünlü oyuncuları olan çoğu ismi hayatımıza kattı. Onların değişimleri de en az Eser Yenenler’inki kadar görmeye değer.

1. Sanem Çelik!

Sanem Çelik

Sanem Çelik, diziye ismini veren Aliye’yi canlandırıyordu ve Türkiye’de rakipsiz görülen bir oyuncuydu. Ancak dizinin evli yönetmeni Kudret Sabancı’yla yaşadığı kaçamak, kariyerinde telafi edemediği bir düşüşe neden oldu. Çelik, şimdilerde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da oynuyor. Oyuncu için “daha genç gösteriyor” demek bile mümkün.

2. Halit Ergenç!

Halit Ergenç

Kariyerine Aliye’den itibaren istikrarlı adımlarla devam eden Halit Ergenç, son dönemin en iyi ve popüler oyuncusu kabul ediliyor. Muhteşem Yüzyıl’daki performansıyla Kanuni Sultan Süleyman’ı ete kemiğe büründüren Ergenç, Vatanım Sensin ve Babil dizileriyle oyunculuğunu tartışılmaz bir konuma taşıdı.

3. Nejat İşler!

blank

Nejat İşler, Aliye dizisinde canlandırdığı Doktor Deniz’le o zamanlar “genç kızların sevgilisi” kontenjanını dolduruyordu. Daha sonra sanat filmlerinde ya da dizilerin “arıza” karakterlerinde görmeye alıştığımız Nejat İşler’de aynı kalan tek şey karizma!

4. Barış Falay!

Barış Falay

Oyunculuğuna her daim hayran kaldığımız Barış Falay’ı tanımamızı da Aliye dizisine borçluyuz. Canlandırdığı Mücahit karakteriyle o dönemin fenomeni olan Falay’da aynı kalan tek şey de her zaman en kaliteli dizilerde rol alması gibi duruyor.

5. Mine Tugay!

blank

Aslında Mine Tugay’ı Aliye’ye kadar pek çok dizide yan rollerde izledik. Hatta Gülbeyaz dizisinde yine Nejat İşler’le partnerdi. Ama Gülbeyaz ve Aliye dizileri arasındaki kısa sürede yaptırdığı burun estetiği onu başka bir lige taşıdı. Herhalde o estetik dışında son 20 yıldır Mine Tugay’da değişen bir şey olmadı!

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz