Exxen’de İşler Yolunda Gitmiyor Mu? Acun Ilıcalı’nın Garip Pazarlama Stratejileri Kafaları Karıştırdı

Aleyna

Haberler

2 Mart 2021

Exxen’de İşler Yolunda Gitmiyor Mu? Acun Ilıcalı’nın Garip Pazarlama Stratejileri Kafaları Karıştırdı

Türkiye’nin yeni dijital platformu Exxen’in popüler programları “Katarsis” ve “Konuşanlar”ın bölümlerinin parça parça Youtube’a eklenmesi kafaları karıştırdı. Exxen üyelerini birleşme partisine götüreceğini açıklayan Ilıcalı’nın farklı pazarlama stratejileri akıllara soru işaretleri getirdi. Büyük umutlarla izleyiciye sunulan Exxen’de işler acaba yolunda değil mi?

Acun ılıcalı- exxen

Netflix, BluTv, FoxPlay gibi dijital dizi ve film platformları pandemiyle birlikte iyice hayatımıza girdi. Bu dijital platformların yaygınlaşması Acun Ilıcalı’yı da harekete geçirdi. Televizyon dünyasının ünlü ismi, çok iddialı bir şekilde Exxen’i duyurmuştu.

Acun ılıcalı- exxen

Acun Ilıcalı, Exatlon Türkiye projesiyle Netflix’te başarılı bir işe imza atmıştı. İlk dijital projenin çok izlenmesinden güç alan Ilıcalı, büyük umutlarla yeni projesi Exxen’i hayata geçirdi.

Exxen Daha İlk Günden Hüsrana Uğrattı

Acun ılıcalı- exxen

Exxen yayın hayatına başlar başlamaz Twitter’da ortalık yerle bir oldu. İlk günden binlerce kişinin akın ettiği Exxen ne yazık ki izleyicinin beklentisini karşılamadı.

Acun ılıcalı- exxen

Kullanıcılar platforma para ödedikleri halde reklamların araya girmesini saçma buldu. Platformun daha ilk günden hata vermesi ve içeriklerin kalitesizliği de üzerine tuz biber oldu tabii.

“Konuşanlar” ve “Katarsis” Programları Tekrar Youtube’da

Acun ılıcalı- exxen

Exxen’i duyuran Acun Ilıcalı adeta yetenek avına çıktı. Youtube’un en çok izlenen programları “Katarsis” ve “Konuşanlar”ı Exxen’e dahil etti. Artık Exxen’de yayın hayatına devam eden Katarsis ve Konuşanlar programlarının Youtube’da yayınlanan tüm bölümleri silindi.

Acun ılıcalı- exxen

Youtube’da yayınlanan eski bölümlerin silinmesi, sosyal medyadan büyük bir tepki almıştı. Ancak bir süre sonra Acun Ilıcalı bu konudaki hamlesini değiştirdi. Her iki programın Exxen’de yayınlanan yeni bölümlerinden eğlenceli parçalar, Youtube’da tekrar yayınlanmaya başladı.

Birleşme Partisi Sürprizi

Acun Ilıcalı’nın birkaç gün önce Twitter’dan verdiği haber kafaları daha da karıştırdı. Çekilişle belirleyeceği 50 Exxen üyesini Dominik’e götüreceğini söyleyen Ilıcalı, Survivor sevenlere müjdeyi verdi. 50 şanslı üye bir arkadaşıyla beraber özel uçakla Dominik’e gidecek ve birleşme partisine katılacak.

Acun ılıcalı- exxen

Önce Katarsis ve Konuşanlar’ın tekrar Youtube’ta olması, sonra Exxen üyelerinin partiye götürülmesi herkesin dikkatini çekti. Bu hamlelerin pazarlama stratejisi olarak anılması ise Exxen’de işlerin pek de yolunda gitmediğini düşündürtüyor.

Benzer Haberler

Turan olğaç 2 Mart 2021

Kimse sakın ama sakın exxene üyelik yapmayın üye oluyorsunuz ama sonra iptal edemiyoruz ve her ay 10 TL alıyorlar bilginiz olsun sakın ama sakın üyelik yapmayın

Yorum Yaz