Eylül Öztürk’ten SMA’lı Ada’ya İnanılmaz Destek! Tam 3 Milyon TL Topladı

Aleyna

Haberler

17 Ekim 2020

Eylül Öztürk’ten SMA’lı Ada’ya İnanılmaz Destek! Tam 3 Milyon TL Topladı

Sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk, iki gün önce SMA hastası Ada için bir yardım kampanyası başlattı. Öztürk, imkansız gibi görüleni başararak iki günde tam 3 milyon TL topladı.

SMA’lı çocukların ilaç ve tedavi masrafları konusu uzun zamandır sosyal medyada sık sık dile getiriliyor. SMA hastalığı sinir hücrelerini etkileyen bir kas hastalığı ve genelde bebeklikten itibaren belirtileri ortaya çıkıyor. Genetik bir hastalık olan SMA nedeniyle çocuklar hayatını kaybedebiliyor. Çeşitli tiplere ayrılan SMA’nın ilaçları ve tedavi masrafları çok pahalı olduğu için aileler sosyal medya kampanyalarıyla destek toplamaya çalışıyor.

Eylül Öztürk’ten İnanılmaz Destek

Bergüzar Korel ve Hazal Kaya başta olmak üzere pek çok oyuncu ve sosyal medya fenomeni ailelere paylaşım desteği ve maddi destek sunuyor. Ancak bugüne kadar yapılan en başarılı kampanya Eylül Öztürk’ten geldi. Sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk, #AdayaUmutOl kampanyası için iki günde tam 3.5 milyon TL bağış topladı.

Hedef 7 Milyon TL

Eylül Öztürk, iki gündür hesabını #AdayaUmutOl kampanyası için ayırdı. Öncelikle butiklere seslenen Öztürk, kampanya için para yatıran butikleri ve firmaları hesabında paylaşacağını söyledi. Öztürk, kampanya hedefi 7 milyon TL olduğu için takipçilerinden de ellerinden geldiği kadar yardım istedi.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Gün içerisinde @adayaumutol hesabına para yatıran butikleri profilimde paylaşacağım. Sadece butikler değil hepinizden yardım bekliyorum. Bundan böyle desteklemek isteyen tüm influencer arkadaşlarımızla birlikte her gün bir çocuğa yardım toplama gayesindeyiz. Dün Sevgili arkadaşım @busranurcalar Bu oluşumun ilk adımlarını attı ve kendi sayfasında bir çocuk için yardım topladı. Ben de bugün @adayaumutol bebeğimizi üstlendim. Biliyorum bu hastalıkla boğuşan çok fazla çocuk var. Amacımız kısa vadede Tüm çocukların tedavi masraflarını tek tek toplayabilmek. Öte yandan hepimiz el ele verdiğimizde kamu oyu yaratabilirsek Bu tedaviyi devletin sağlamasını hedefliyoruz. İhtiyacımız @adayaumutol için tam 7 milyon TL. Günün sonunda umuyorum bu para toplanmış olur. Tüm çocuklara tek tek yardım etmek istiyorum fakat elimden sadece bu kadarı geliyor. Umuyorum tüm çocuklarımızın sağlığına kavuştuğu günleri de görmek kısmet olur. Desteklerinizi esirgemeyin lütfen. Detayları storymde paylaşıyor olacağım. Hepinize şimdiden destekleriniz için çok teşekkürler.

Eylül Öztürk Özkan (@eylulonline)'in paylaştığı bir gönderi ()

Paranın Yarısı İki Günde Toplandı

Eylül Öztürk, iki gün içinde tam 3 milyon 560 bin TL bağış topladı. Yardım yapan firmaları profilinde paylaşan Öztürk, asıl desteğin 5 lira 10 lira demeden yardımını esirgemeyen takipçilerinden geldiğini duyurarak herkese teşekkür etti.

İmkansız denilen bir işi başararak sadece 2 günde kampanya hedefinin yarısını toplayan Öztürk, ailelere umut oldu. Hafta sonu ne kadar para yattığını göremeyeceklerini söyleyen Öztürk, “Bir bakmışız ki pazartesi para toplanmış olsun” diyerek herkesi bağışları sürdürmeye davet etti.

Paranın Çoğunluğu Takipçilerden Geldi

Eylül Öztürk, en büyük desteğin 5-10 lira demeden elinden gelen desteği yapan takipçilerinden geldiğini söyledi. Öztürk’ün paylaştığı bazı mesajlar gözleri yaşarttı. İşte o mesajlardan bazıları.


blankblank

“Parayı yatırırım ama çekiliş isterim”

Eylül Öztürk, birçok butiğin ve küçük işletmenin reklam istemeden bağış yaptığını söyledi. Ancak milyon dolarlık firmaların ya dönmediğini ya da çekiliş karşılığı bağış yapmak istediğini söyleyen Öztürk sitem etti.

blank

#AdayaUmutOl kampanyası hala devam ediyor. Bilgi için Eylül Öztürk’ün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz