Ezgi Mola’dan Hatay’daki Yangınlara İsyan: “Kaç Ağaç Dikilecek?”

Aleyna

Haberler

12 Ekim 2020

Ezgi Mola’dan Hatay’daki Yangınlara İsyan: “Kaç Ağaç Dikilecek?”

Masumlar Apartmanı dizisinin yıldızlarından Ezgi Mola, Hatay’daki yangınlarla ilgili tepki çeken Twitter paylaşımları yaptı. Mola, yanan araziye ne olacağını sorgulayınca bazı takipçilerinin eleştirilerine maruz kaldı.

Ezgi Mola, bu sezon Masumlar Apartmanı’nda canlandırdığı Safiye karakteriyle televizyona döndü ve oyunculuğuyla herkesin takdirini kazandı. Yayınlanan her bölümün ardından Twitter’da en çok konuşulanlar listesine giren Ezgi Mola, dünden beri başka bir konuyla Twitter gündeminin zirvesinde.

“Adiler, Kötüler, Pislikler!”

Hatay’da sekiz ayrı bölgede çıkan eş zamanlı orman yangınları tarım arazilerini kül etti, yaban hayatına geri dönülmeyecek ölçüde zarar verdi ve bazı yerleşim yerlerine de sıçradı. Orman yangınlarının yarattığı tahribata dayanamayan Ezgi Mola, Twitter hesabından konuyla ilgili sert paylaşımlar yaptı.

Çoğu medya organının ve ünlünün sessiz kaldığı ya da ayrıntılarını vermediği Hatay yangınlarıyla ilgili tavrını ortaya koyan Ezgi Mola’ya binlerce beğeni ve yorum yağdı.

“Bakalım Kaç Ağaç Dikilecek?”

Hatay’ın yanan bölgelerinin bazılarında yeni maden sahaları açılmak istendiğine dair belgeler de bulunuyor. Hal böyle olunca, ünlü oyuncu yanan alanlara neler olacağını sorguladı ve uyarıda bulundu.

Ünlü oyuncunun bu paylaşımına ise öfke dolu yorumlar yağdı. “Orman teşkilatının ormanları koruyacağını” söyleyen bazı Twitter kullanıcıları, Mola’yı terör örgütünü görmezden gelmekle suçladı.

“Önce Okuyalım!”

Oysa, Mola ilk paylaşımında terör örgütüne tepkisini göstermişti. Uyarısı sadece yanan alanların bazı fırsatçılardan korunması yönündeydi.

Mola’yı eleştiren ve ona destek olan Twitter kullanıcıları tartışmaya başlayınca, ünlü oyuncunun ismi dünden beri Twitter gündeminin tepesine yerleşti.

Benzer Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz